Reklama

Orange Warsaw Festival 2016

Orange Warsaw 2016: Ładniejsze oblicze festiwalu

W polskiej muzyce dzieje się coraz więcej, a przede wszystkim coraz lepiej. Kobieca reprezentacja na polskim rynku rośnie w siłę, a tegoroczny line-up Festiwalu Orange Warsaw jest na to najlepszym przykładem. Zobaczcie, które polskie wokalistki zaprezentują się w ten weekend w stolicy.

Julia Marcell wystąpi na OWF 2016

Natalia Przybysz

Natalii Przybysz raczej przedstawiać nie trzeba. Artystka, która swoim głosem potrafi ozłocić każdą pięciolinię, z którą przyjedzie jej się zmierzyć. Jeszcze nie opadły zachwyty związane z jej ostatnią solową płytą "Prąd", a już spadł na nią deszcz komplementów po udziale w projekcie Shy Albatross powołanym do życia przez Raphaela Rogińskiego (sprawdźcie koniecznie płytę "Woman Blue"!).

Ale wróćmy do "Prądu" - albumu nawiązującego do tradycji polskiego bluesa, na którym Natalia pokazuje imponujące spektrum swoich wokalnych możliwości. To właśnie utwory z tej płyty (pokrytej w Polsce złotem) usłyszymy podczas tegorocznej odsłony Orange Warsaw.

Reklama

Sprawdź tekst piosenki "Prąd" w serwisie Teksciory.pl!

Mary Komasa

Mary Komasa to artystka balansująca gdzieś na granicy filmu i muzyki. Nic w tym dziwnego, urodziła się bowiem w rodzinie filmowych sław (jest siostrą reżysera Jana, córką aktora Wiesława i żoną kompozytora Antoniego Komasy-Łazarkiewicza). Sama przyznaje zresztą, że filtrem, jaki stosuje do jej piosenek, jest wyobrażenie ich sobie pod napisami końcowymi do filmu.

Ze sceny Warsaw Stage, na której wystąpi Mary, wybrzmią utwory z jej debiutanckiego albumu. Na płycie znalazł się m.in. utwór "Lost Me", do którego niedawno powstał szeroko komentowany klip z udziałem Anji Rubik. Stworzony wspólnie teledysk ma formę krótkiej etiudy filmowej. Za zdjęcia do niego odpowiedzialny jest Piotr Sobociński, a reżyserii podjął się Jan Komasa.

Sprawdź tekst "Lost Me" w serwisie Teksciory.pl!

Julia Marcell

Julia Marcell wydała w tym roku czwartą płytę, ale pierwszą całkowicie po polsku. Wsłuchując się w "Proxy", na usta wręcz ciśnie się pytanie, dlaczego dopiero teraz artystka zdecydowała się na teksty w rodzimym języku. Julia dała świetny przykład na to, jak można w sposób humorystyczny, mocno ironiczny i z przymrużeniem oka dać słuchaczom do myślenia i pokazać, jakie zagrożenia czyhają na nas w coraz bardziej absurdalnej rzeczywistości.

Sprawdź tekst "Tarantino" w serwisie Teksciory.pl!

Bovska

Bovska to kolejna wokalistka, która w swojej twórczości stawia na język polski. Dzięki popularnemu TVN-owskiemu serialowi "Druga szansa", w którym jej utwór "Kaktus" był motywem przewodnim, Bovska dostała od widzów spory kredyt zaufania, który spłaca teraz swoim debiutanckim albumem.

Jej utwory cieszą się dużą popularnością w internecie, a pierwszy nakład płyty "Kaktus" został wyprzedany w 2 dni. Warto więc skorzystać z okazji i zobaczyć Bovską na scenie OWF już w ten weekend.

Sprawdź tekst piosenki "Kaktus" w serwisie Teksciory.pl!

Marcelina

Marcelina podczas Orange Warsaw promować będzie swój trzeci autorski album zatytułowany "Gonić burzę". Płyta jest zwrotem w kierunku, modnego ostatnio, vintage’owego, gitarowego grania.

Wcześniejsze płyty Marceliny, imienna oraz "Wschody/Zachody" przyniosły jej sporą rozpoznawalność, nominację do Fryderyka oraz współpracę m.in. z happysad, Piotrem Roguckim oraz VNM’em, co potwierdza tylko szerokie muzyczne horyzonty artystki.

Sprawdź tekst utworu "Nie mogę zasnąć" w serwisie Teksciory.pl!