Reklama

Open'er Festival 2016

Pola Rise: Traktuję ten projekt audiowizualnie

Przed swoim koncertem na scenie Firestone Open'er Festivalu Pola Rise zdradziła nam kilka szczegółów na temat jej nowego albumu.

Pola Rise szykuje nowy materiał

Pola Rise to kompozytorka, wokalistka i autorka tekstów. Dała się poznać szerszej publiczności współpracą z producentem MANOID-em, u którego zaśpiewała gościnnie w utworze "Away".

W kwietniu zeszłego roku ukazała się jej EP-ka "The Power of Coincidence", na którą trafił m.in. napisany wspólnie z Pati Yang utwór "The Name of RA" oraz sześć remiksów.

Po wielu pozytywnych recenzjach i dobrze odbieranych koncertach Pola nie spoczęła na laurach. Wokalistka pracuje już nad nowym materiałem. Przed jej koncertem na tegorocznym Open’er Festivalu zapytaliśmy ją, na jakim etapie powstawania są utwory.

Reklama

- Piosenki są gotowe już w trzech czwartych, są nagrane. Bardzo się powstrzymujemy, żeby nie grać ich na żywo - mówiła nam Pola.

Wokalistka zdradziła w rozmowie, że wraz z nowym materiałem szykuje się również spora zmiana stylistyczna.

- Dla mnie to zupełnie inna muzyka. Będą żywe instrumenty, trochę mniej elektroniki, aczkolwiek ona wciąż jest podstawą i jest ważna, ale ożywiam trochę muzykę - tłumaczyła Pola Rise.

Na kolejnej płycie artystki pojawią się goście, ale wokalistka na razie nie chce zdradzać, kto to będzie. Z przyjemnością wyjawiła nam natomiast, że rozpoczęła współpracę z niemieckim producentem Robotem Kochem, który był gościem tegorocznej odsłony festiwalu Red Bull Music Academy Weekender Warsaw.  

- Jest genialny, wyprodukował prawie połowę płyty i to chyba najważniejszy gość, który miał największy wkład w ten album - chwaliła Kocha Pola Rise.

Jak przyznała, producenta spotkała przypadkiem. Pewnego dnia, za pośrednictwem serwisu Soundcloud, dostała od niego zaproszenie do pracy nad jego płytą. Ostatecznie para, zamiast skupić się na materiale Niemca, na bazie dobrze układającej się relacji, postanowiła skoncentrować się na twórczości Poli.

Obserwując pojawienie się i działalność Poli Rise na rynku muzycznym, nie trudno zauważyć, że strona wizualna jest aspektem, któremu wokalistka nadaje duże znaczenie.

- Myślę, że to jest element odbioru. Tak jak tworzy się film, gdzie muzyka jest też ważnym elementem, tak samo tutaj ta strona wizualna jest dopełnieniem części muzycznej. Ja ten projekt traktuję bardzo audiowizualnie. To jest ważne, aby w pełni go odebrać - tłumaczyła nam Pola.

A czy nowej płycie towarzyszyć będzie zmiana także na poziomie wizualnym?

- Pomysł już jest i będzie totalnie inny niż wcześniej, aczkolwiek mnie się bardzo podoba. Nie chcę nic zdradzać, ale ta strona wizualna jest już praktycznie zakończona. Mieliśmy już zdjęcia, klip też już jest prawie gotowy. Będzie ciekawie - mówiła Pola.