Reklama

Open'er Festival 2016

Open'er Festival 2016: Największa strefa kibica w Polsce i pożar na festiwalu

Drugiego dnia (30 czerwca) Open'era odbyła odbyła się konferencja prasowa z udziałem Mikołaja Ziółkowskiego. Dyrektor festiwalu oznajmił w niej, że tegoroczna, 15. edycja zaliczyła rekordową frekwencję oraz odniósł się do pożaru, do którego doszło na terenie imprezy.

W czwartek (30 czerwca) na terenie Open'er Festival doszło do pożaru foodtracku, w wyniku którego ewakuowano część uczestników znajdujących się w pobliżu oraz osoby przebywające w usytuowanym obok centrum prasowym imprezy.

Podczas konferencji prasowej z udziałem dyrektora festiwalu, Mikołaja Ziółkowskiego dowiedzieliśmy się, że sytuacja została szybko opanowana przez odpowiednie służby, a w incydencie nie było ofiar. Specjaliści pracujący przy festiwalu badają obecnie przyczynę pożaru.

Mateusz Ziółkowski odniósł się także do tematu transmisji meczu Polska - Portugalia na odbywającym się we Francji Euro 2016. Mimo wcześniejszej odmowy organizatorzy ogłosili, że na imprezie będzie możliwość obejrzenia spotkania. Transmisja odbędzie się w specjalnie poszerzonej na tę okazję strefie Orange i będzie to największa strefa kibica w kraju. Podczas konferencji dyrektor Open'er Festivalu podziękował sponsorowi wydarzenia za możliwość przeprowadzenia transmisji.

Reklama

Podczas spotkania z dziennikarzami Mateusz Ziółkowski wspomniał również o rekordowej frekwencji, z jaką mamy do czynienia podczas 15. odsłony Open'er Festivalu. Dokładne dane na temat uczestników tegorocznej edycji zostaną przekazane po zakończeniu wydarzenia. 

"To cieszy, po 15 latach dobrze jest mieć dobrą frekwencję, bo nie jest się nowym festiwalem, tylko festiwalem z tradycjami. Właściwie 60 tysięcy osób każdego dnia, to się nie zmienia. 'Unikalnych użytkowników' festiwalu będzie dużo ponad 100 tysięcy" - mówił Ziółkowski.