Reklama

Open'er Festival 2016

Open'er Festival 2016: Kibice obejrzą ćwierćfinał Polska – Portugalia!

Organizatorzy festiwalu poinformowali, że udało się zdobyć pozwolenie na oficjalną transmisję spotkania Polska – Portugalia.

Open’er Festival 2016 wystartował 29 czerwca i potrwa do 2 lipca. W tym czasie we Francji odbywają się ćwierćfinały Euro 2016. W pierwszym z nich (30 czerwca) zobaczyć będzie można reprezentację Polski, która mierzyć będzie się z drużyną Portugalii. 

Niemal natychmiast po awansie Polaków do ćwierćfinału, kibice, którzy chcieli pojawić się na Open’erze, pytali organizatorów, czy będzie możliwość obejrzenia spotkania na terenie wydarzenia. W  trakcie meczu odbywają się trzy koncerty - Marii Peszek, grupy Coals oraz gwiazdy drugiego dnia Red Hot Chili Peppers.

Reklama

Na Facebooku stworzono specjalne wydarzenie, w którym gromadzili się zainteresowani oglądaniem meczu. Do tej pory dołączyło do niego ponad 6 tys. osób. Mimo próśb i różnych pomysłów ze strony festiwalowiczów organizatorzy z przykrością oznajmili przed startem festiwalu, że transmisji spotkania nie będzie.

"W odpowiedzi na Wasze pytania i komentarze uprzejmie informujemy, że Open’er jako festiwal muzyczny nie ma możliwości technicznych, licencyjnych i logistycznych do organizacji masowego i powszechnego oglądania meczów piłkarskich z tegorocznych mistrzostw Europy. W naszym przypadku nie istnieje formuła, która by to umożliwiała. Jednocześnie zmiany programowe z oczywistych powodów nie są możliwe. Zainteresowanych odsyłamy do artykułów mówiących o tym jak skomplikowane jest to zagadnienie chociażby w kontekście braku stref kibica w polskich miastach. Reprezentacji życzymy dalszych sukcesów, trzymamy kciuki i wierzymy w kolejne mecze" - można było przeczytać w oficjalnym oświadczeniu organizatorów imprezy 26 czerwca.

Fani nie ukrywali swojego zawodu, dodając, że jeżeli będą musieli wybierać między Red Hot Chili Peppers, a ćwierćfinałem, to wybiorą mecz i opuszczą teren festiwalu.

Sytuacja uległa jednak całkowitej zmianie już pierwszego dnia festiwalu. Organizatorzy ogłosili, że na imprezie będzie możliwość obejrzenia spotkania. Transmisja odbędzie się w specjalnie poszerzonej na tę okazję strefie Orange.

"Udało się! Nie poddaliśmy się i z radością informujemy, że dzięki wsparciu Orange, sponsora głównego Open’er Festival Powered by Orange i sponsora globalnego UEFAEURO2016, wszyscy zainteresowani będą mogli zobaczyć mecz Polska-Portugalia na terenie Open’era! Dzięki wsparciu Orange możemy rozbudować specjalną strefę, żeby pokazać mecz. Dziękujemy Orange! Informujemy jednocześnie, że ze względu na międzynarodową logistykę nie są możliwe zmiany programowe na głównej scenie festiwalu" - czytamy w nowym oświadczeniu.

Sponsor festiwalu dodatkowo sprecyzował informacje, podając na swoim Facebooku, że mecz będzie wyświetlany na specjalnym telebimie.

Po podaniu informacji do publicznej wiadomości oprócz entuzjastycznych opinii, pojawiły się również negatywne komentarze, które sugerują, że nie powinno organizować się transmisji meczu na terenie festiwalu muzycznego. Przeciwników takiego rozwiązania jest jednak zdecydowanie mniej.