Reklama

Open'er Festival 2016

Open'er Festival 2016: Florence & The Machine pierwszym headlinerem

Przyszłoroczna edycja Open'er Festivalu odbędzie się w dniach 29 czerwca - 2 lipca w Gdyni. Organizatorzy ogłosili, że pierwszym headlinerem imprezy jest Florence & The Machine. Zespół wystąpi 29 czerwca.

Przyszłoroczna edycja Open'er Festivalu odbędzie się w dniach 29 czerwca - 2 lipca w Gdyni. Organizatorzy ogłosili, że pierwszym headlinerem imprezy jest Florence & The Machine. Zespół wystąpi 29 czerwca.
Florence & The Machine powróci do Polski w wakacje /Ian Gavan /Getty Images

Pierwszy headliner przyszłorocznej edycji Open’er Festivalu został ogłoszony za Facebooku imprezy, a nie tak jak to ma miejsce zazwyczaj - na antenie radiowej Trójki.

W komentarzach jeszcze przed podaniem informacji o gwieździe Open’er Festivalu 2016 pojawiła się informacja, że headlinerką będzie Lana Del Rey, bowiem w mediach społecznościowych wokalistki pojawiła się informacja, że ta przyjedzie do Polski zagrać koncert.

Jak się jednak okazało, główną gwiazdą Open'era 2016 będzie brytyjska formacja Florence & The Machine, na której czele stoi rudowłosa Florence Welch. Grupa promuje obecnie swój trzeci album zatytułowany "How Big, How Blue , How Beautiful". Zespół zagra 12 grudnia w łódzkiej Atlas Arenie.

Reklama

Florence & The Machine gwiazdą pop stała się już po premierze pierwszego albumu. "Lungs" ukazało się na rynku w 2009 roku i dzięki singlom takim jak "Dog Days Are Over", "Rabbit Heart (Raise It Up)" czy "You’ve Got The Love" płyta bardzo długo utrzymywała się w zestawieniach najlepiej sprzedających się krążków na całym świecie. Debiutująca Florence zgarnęła wtedy też m.in. nagrodę Critic's Choice na Brit Awards czy wyróżnienia na MTV Europe Music Awards, zajęła też trzecie miejsce w prestiżowym plebiscycie BBC Sound of 2009.

Druga płyta Florence & The Machine zatytułowana "Ceremonials" ukazała się w 2011 roku, promowana przez single "What the Water Gave Me" czy "Shake It Out". Wydawnictwo pociągnęło za sobą intensywną promocję - Florence koncertowała na całym świecie, przez ponad dwa lata.

To właśnie bardzo intensywna trasa koncertowa sprowokowała Florence Welch do wycofania się z show-biznesu i skupienia na życiu prywatnym. W rezultacie piosenki, które stworzyła na nowy album są znacznie bardziej osadzone w rzeczywistości niż na poprzednich krążkach. "'Ceremonials' w dużej mierze koncentrowało się na tematach związanych ze śmiercią i wodą, natomiast ten album opowiada o uczeniu się jak żyć i jak kochać w realnym świecie raczej niż o uciekaniu od niego. To dosyć przerażające, bo w ten sposób za niczym się nie chowam, ale czułam, że tak ma być" - mówi o "How Big, How Blue, How Beautiful" Florence.

Wśród komentarzy pod postem informującym o koncercie Florence & The Machine pojawiło się wiele opinii niezadowolonych użytkowników, których zdaniem brytyjski zespół nie zasługuje na miano headlinera, skoro tak często ostatnio gości w naszym kraju (będzie to piąty koncert grupy w Polsce).

"Z całym szacunkiem dla Florence, ale serio, znowu?" - brzmi jeden z komentarzy.

"Florence niedługo zrobi trasę w Polsce ;p" - napisał inny użytkownik.

Płyta ukazała się na początku czerwca i składa się na nią 11 utworów (a w wersji deluxe 16), które powstały dzięki współpracy m.in. z Paulem Epworthem, doskonale znanym z poprzednich kompozycji Florence i Markusem Dravsem, odpowiedzialnym za brzmienie albumów Arcade Fire czy Björk.

Mikołaj Ziółkowski o Open'erze 2016:

Do sprzedaży trafiły tzw. Fan Tickets, czyli karnety o niższej cenie, które można zakupić do 10 września 2015 roku lub do wyczerpania puli biletów. Maksymalna liczba biletów Fan Tickets to 5 tysięcy karnetów, a każdy może kupić nie więcej niż dwa bilety. Są to bilety elektroniczne imienne.  

Karnet 4-dniowy Fan Ticket - 399 zł

Karnet 4-dniowy Fan Ticket z polem namiotowym - 429 zł

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie festiwalu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Open'er Festival