Reklama

Open'er Festival 2016

Open'er Festival 2016: Artyści pocieszają polskich piłkarzy

Po przegranej Polski w meczu z Portugalią nasi rodacy okazują wsparcie dla piłkarzy. Wyrazy otuchy przesyłają naszym reprezentantom także artyści odbywającej się w Gdyni 15. edycji Open’er Festivalu.

Zbigniew Wodecki wspiera polską reprezentację

W czwartek (30 czerwca) w ćwierćfinale Euro 2016 w Marsylii Polska rywalizowała z Portugalią. W regulaminowym czasie padł remis 1-1, dogrywka nie przyniosła zmiany rezultatu i ponownie (po meczu ze Szwajcarią) Orły Adama Nawałki dotarły do rzutów karnych.

Reklama

Z naszej strony pomylił się Kuba Błaszczykowski (jego strzał obronił portugalski bramkarz), a rywale pewnie wykorzystali wszystkie "jedenastki" i awansowali dalej. Mimo przegranej polska drużyna pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie we Francji.

Polacy solidarnie okazują wsparcie naszym reprezentantom i są dumni z ich osiągnięć na Euro 2016. Na krytykę drużyny Nawałki pozwoliła sobie Maryla Rodowicz, której mocne słowa pod adresem piłkarzy mocno rozzłościły kibiców.  

"Od trzydziestej minuty żeśmy stali. Graliśmy do bramkarza. To nie była piłka do przodu, to nie był ładny futbol. Mam dużo żalu do naszych piłkarzy, nie wiem na co liczyli, na karne? Tylko początek dało się oglądać. Od 30 minuty fatalnie. Gdybym ja tak grała koncerty to co? Miałabym nie mieć sił na bis? To jest ich zawód. Jak nie mają kondycji, to niech trenują. Sorry!" - skomentowała ostro wokalistka, której piosenka "Futbol" kojarzy się z sukcesami polskiej kadry w latach 70.

Przeciwnego zdania na temat gry i formy naszej kadry są artyści gdyńskiego Open’er Festivalu, którzy w rozmowie z Interią przekazywali chłopakom słowa otuchy i dziękowali za wiele pozytywnych emocji, jakich nam dostarczyli.

"Cieszę się, że mamy dobrą drużynę - mówił Zbigniew Wodecki i dodał - Teraz przegrali, jutro wygrają. Ten mógł trafić, tamten mógł nie trafić. Rządzi tym w dużej mierze przypadek. Fajne chłopaki, pozdrawiam Kubę Błasczykowskiego - świetny chłopak. Jeśli będziemy mieć takich piłkarzy, to będzie dobrze". 

Openerowi artyści jeszcze przed meczem zdecydowali się obstawić wynik meczu z Portugalią. Zobaczcie ich typy:

INTERIA.PL

Reklama