Reklama

Open'er Festival 2016

M83 na Open'er Festival 2016

Grupa Anthony’ego Gonzaleza wystąpi na gdyńskim festiwalu drugiego dnia imprezy (30 czerwca).

Anthony Gonzalez i M83 wkrótce znów odwiedzą Polskę

Na nowy album M83 fani czekają już ponad 4 lata. W jednym z wywiadów lider projektu, Anthony Gonzalez potwierdził, że płyta jest ukończona i powinniśmy być przygotowani na coś "epickiego".  

Reklama

Jednocześnie w tym samym wywiadzie stwierdził, że album będzie znacząco różnił się od poprzednich wydawnictw, a muzyk inspiracji szukał w telewizyjnych programach z lat 70. i 80.

M83 stało się głośno w 2008 roku za sprawą albumu "Saturdays=Youth". Co prawda w dyskografii grupy była to już piąta pozycja, ale pierwsza, która odbiła się tak szerokim echem. Połączenie elektroniki, dream popu i shoegaze’u przyniosło grupie popularność. Na sukces płyty złożyły się także znakomite single z "Graveyard Girl" czy "Kim and Jessie" na czele oraz entuzjastyczne recenzje w światowych mediach.

Potwierdzeniem klasy M83 stał się wydany w 2011 podwójny album "Hurry Up, We’re Dreaming" z przebojem "Midnight City", który zdominował listy przebojów. Album otrzymał nominację do nagrody Grammy, trafił do czołówek zestawień najlepszych płyt roku i stał się największym jak do tej pory sukcesem sprzedażowym M83. 

Przypomnijmy, że na Open’er Festivalu pojawią się m.in.: Red Hot Chili Peppers, Florence & The Machine, Wiz Khalifa, PJ Harvey, The Last Shadow Puppet, LCD Soundsystem, Sigur Rós oraz Vince Staples.

Impreza odbędzie się w dniach 29 czerwca - 2 lipca.

Zobacz klip "Midnight City":

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: M83 | Open'er Festival