Reklama

Open'er Festival 2015

Mikołaj Ziółkowski: Rozkwit Open'era i przerwa Selectora

Dyrektor jednego z najważniejszych festiwali w Polsce opowiedział w krótkim wywiadzie dla Interii o 14. edycji Open'era, planach festiwalowych na przyszłość oraz ostatecznie potwierdził, że Selector Festival w 2015 roku czeka przerwa.

Open'er ma już headlinerów na 2016 rok?

"Staramy się, aby festiwal był połączeniem wielkich nazw z alternatywnymi zespołami i to się udaje" - stwierdził Mikołaj Ziółkowski, dyrektor Open'er Festivalu, przez który, według zapewnień organizatora, przewinie się 90 tys. osób. To o 30 procent więcej niż w tamtym roku. 

Ziółkowski przyznał również, iż mimo coraz większego line-upu, Open'er nie stanie się drugim Glastonbury lub Coachellą, a najbliższe edycje imprezy powinny zamknąć się w czterech dniach festiwalowych. Organizator stwierdził, że możliwe jest także rozwiązanie z 2013 roku, kiedy to do trzech dni dokooptowany został koncert wielkiej gwiazdy (w 2013 roku była to Rihanna).

Reklama

"Pracujemy nad programem Open'era 2016 już od kilku miesięcy. Więc tak, mogę potwierdzić, że wszystkie cztery dni mają wstępnie zaplanowanych headlinerów" - stwierdził Ziółkowski.

Potwierdził on również, że Selector Festival w 2015 roku robi sobie przerwę, a o powodach tej decyzji możecie posłuchać w wywiadzie poniżej (od 3:30).

Zobacz wywiad z Mikołajem Ziółkowskim: