Reklama

OFF Festival 2015

OFF Festival 2015: 10 faktów o ILoveMakonnenie, które musicie wiedzieć

Jego wspólny teledysk z Drake’em od października 2014 roku zaliczył prawie 100 milionów wyświetleń. Taki wynik otworzył przed młodym raperem ogromne możliwości. W 2015 roku o 25-latku ukrywającym się pod pseudonimem ILoveMakonnen jest coraz głośniej. I dobrze, bo to niezwykle kolorowa postać.

ILoveMakonnen (po lewej) mimo 25 lat na karku ma niezwykle ciekawe życie

ILoveMakonnen będzie jedną z wielu gwiazd, które wystąpią na OFF Festival. Koncert rapera odbędzie się w sobotę, 8 sierpnia, o 19:45. Oczywiście na scenie głównej.

Rap na ostatnim miejscu

Reklama

25-letni Makonnen Sheran obecnie robi zawrotną karierę dzięki współpracy z wytwórnią Drake’a OVO Sound. Jednak, gdyby pewne wydarzenia potoczyły się inaczej, Makonnen wcale nie zostałby raperem, a pilotem. Makonnen chciał bowiem po zakończeniu college’u wstąpić do Air Force. Tragiczne wydarzenia sprawiły jednak, ze nie dane mu było zrealizować swoich planów..

Tragiczna przeszłość

Dzień po ukończeniu szkoły Makonnen świętował wraz ze swoimi kolegami. Sielankę przerwał jednak strzał. Wszystko zaczęło się od kłótni jednego znajomego ze swoją dziewczyną. Makonnen chciał go uspokoić, co jednak skończyło się tym, że jego przyjaciel wyciągnął broń i zaczął nią wymachiwać. Sheran chciał ją wyrwać. Sztuka ta mu się nie udała, a w wyniku szarpaniny pistolet wystrzelił, trafiając awanturującego się w głowę.

Młody chłopak niemal od razu o sytuacji zawiadomił swoją matkę i zgłosił się na policję. Sądzony był za nieumyślne zabójstwo. Makonnena skazano na 4 lata aresztu domowego, chociaż groziło mu nawet dożywocie (chłopak tylko kilka tygodni spędził w areszcie).

Bloger  

Amerykanin wspomina często w wywiadach, że areszt domowy był dla niego zbawieniem, ale i przekleństwem. Ze specjalną opaską na kostce nie mógł opuszczać mieszkania swojej mamy. Raper przyznał, że ten czas był dla niego piekielnie trudny, a tygodnie bardzo się dłużyły. W tym czasie Makonnen zaczął więc tworzyć muzykę i założył własnego bloga. Jako bloger przeprowadził wywiady m.in. z Miguelem, Adele i Lil B.

Inspiracje od babci

Rodzina Makoennena od zawsze była uzdolniona i sam chłopak miał od kogo czerpać wzorce. Jego babcia była bowiem uznaną śpiewaczką operową i to ona była zapewne jego pierwszą furtką do świata muzycznego.

Szkoła makijażu

Czym innym zajmowała się mama Makoennena, która pracowała w salonie piękności. W ślady matki chłopak postanowił pójść zaraz po skróceniu domowego nadzoru (Makonnen musiał zgłaszać się jednak regularnie przez kolejne 2 lata na policję i miał zakaz wyjazdu z kraju), kiedy to zapisał się na studia kosmetologiczne. Okazało się, że był jedynym chłopakiem na całym roku.

Współpraca z mamą

Mama Makonnena nie naciskała jednak mocno na pracę w branży swojego syna. Co więcej pomagała mu tworzyć muzykę. Oprócz wsparcia produkcyjnego, jedna z najważniejszych osób dla Makonnena udzieliła się wokalnie na trzech nielegalach chłopaka - "Scrabbble", "Oil & Water" i "Possiblissities".

Piosenka od tyłu

Na jednym z mixtape’ów Makonnen postanowił pobawić się formą i nagrał utwór "Love After Death 3" całkowicie od tyłu. Efektu możecie posłuchać poniżej.

Posłuchaj utworu "Love After Death 3":

Współpraca z Drake’em

Makonnen poznał się z Drake’em dzięki swojemu współpracownikowi Mike Will Made It, który zapytał rapera czy nie chciałby zremiksować i wysłać mu utworu "Club Goin’ Up On Tuesday". Makonnen stwierdził, że nic nie traci, więc propozycja została złożona. Kanadyjczyk odezwał się po dwóch dniach, całkowicie zaskakując młodego artystę.

Zobacz klip "Tuesday":

Nominacja do Grammy

Utwór "Tuesday" do tej pory zobaczono prawie 100 milionów razy na Youtube. Był on także nominowany do nagrody Grammy 2015 w kategorii najlepszy duet raper/wokalista. Makonnen przegrał jednak z Eminemem i Rihanną.

Przyjaźń z Miley Cyrus

Jeszcze przed znajomością ze znanym raperem ILoveMakonnen nawiązał kontakt z Miley Cyrus. Tej bowiem bardzo spodobał się utwór "Don't Sell Molly No More". Wokalistka jest tak zachwycona twórczością rapera i producenta, że zdecydowała się na współpracę. Ponoć jej efekty będzie można poznać na nowej płycie Cyrus.

Zobacz klip "Don't Sell Molly No More":

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: iloveMakonnen | OFF Festival