Reklama

Must Be The Music

Kora w "Must Be The Music": Kochasz Boga, nie jęcz!

Po ostatnich występach castingowych poznaliśmy 18 półfinalistów, którzy będą rywalizować o głosy publiczności w odcinkach na żywo.

Kora słynie z ostrych sądów w "Must Be The Music"

W sumie podczas siedmiu odcinków castingowych ok. 70 wykonawców od jurorów otrzymało trzy lub cztery głosy na "tak". Do półfinałów Kora, Elżbieta Zapendowska i Piotr Rogucki przepuścili 18 (dwa ostatnie miejsca zajmą laureaci dzikich kart od słuchaczy RMF FM i fanów "Must Be The Music" na Facebooku).

Reklama

Z niedzielnego odcinka do grona półfinalistów zakwalifikowało się jednak raptem jeden (duet Patryk Komosa i Łukasz Boliński) spośród dziewięciu wykonawców, którzy otrzymali trzy lub cztery "tak" od jurorów.

Na szczególne pochwały zasłużyli przede wszystkim Ela Stasiuk (wokalistce towarzyszyli dwaj gitarzyści, grający na instrumentach akustycznych - własny utwór "Better Place"), 29-letni wokalista i gitarzysta Michał Sołtan (autorska kompozycja "Najlepiej" wykonana z wykorzystaniem loopera) oraz wspomniany duet Patryk Komosa i Łukasz Boliński ("Break Free" Ariany Grande feat. Zedd, na "nie" był Piotr Rogucki).

"Mamy wokalistę, o którym świat usłyszy. Masz w sobie muzykalność, która mi się cholernie podoba" - chwaliła 19-letniego Patryka urzeczona Elżbieta Zapendowska. "To wspaniałe w tej robocie, że możemy widzieć, jak się ten talent rozwija w młodych ludziach" - dodał Adam Sztaba.

Patryk Komosa i Łukasz Boliński w "Must Be The Music":

Największy odzew na facebookowym profilu "Must Be The Music" wzbudził występ niespełna 18-letniej Katarzyny Lorenz, która delikatnym głosem zaśpiewała znany rockowy przebój "Sweet Child O' Mine" Guns N' Roses. Zmianę repertuaru na bardziej balladowy radził jej Adam Sztaba. Z kolei Kora uważała, że Kasia jest "super laską do takiego bendu". Początkowo na "nie" była Ela Zapendowska, ale ostatecznie zmieniła zdanie, doprowadzając nastolatkę do łez.

Ostatnim wykonawcą pokazanym z castingu był kwartet Rosocha z Harmęży koło Oświęcimia. Rodzinna grupa za pomocą muzyki chce ewangelizować (własna melodia do tekstu "Psalmu 146"). Na "nie" była tylko Kora, której brakowało energii. "Kochasz Boga - pokaż to, nie jęcz! Energia, energia, energia, zabierzcie się do roboty! Gdzie jest ten żar waszej wiary?" - pytała jurorka.

Oto lista półfinalistów "Must Be The Music 9":
Romuald Ardanowski
Black Radio
Wojciech Bochra
Call The Sun (sprawdź profil Call The Sun w serwisie Muzzo.pl!)
Magdalena Dąbkowska
Katarzyna Góras
Hello My Sunshine
Nina Karpińska
Patryk Komosa i Łukasz Boliński (sprawdź profil Patryka w serwisie Muzzo.pl!)
Miąższ (sprawdź profil Miąższ w serwisie Muzzo.pl!)
Marcin Patrzałek
People Of The Haze
Reggaeside
Roots Rockets (sprawdź profil Roots Rockets w serwisie Muzzo.pl!)
Rosa (sprawdź profil Rosa w serwisie Muzzo.pl!)
Justyna Sawicka
Nicole Skrętkowska
Roxana Turaj.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Must be the Music