Reklama

Mam talent

"Mam talent": Oni są już w półfinałach

Odcinki castingowe ósmej edycji "Mam talent" powoli dobiegają końca. Dzięki funkcji Złotego Przycisku, znamy listę pięciu uczestników, którzy mają zagwarantowane miejsce w półfinałach programu.

Odcinki castingowe ósmej edycji "Mam talent" powoli dobiegają końca. Dzięki funkcji Złotego Przycisku, znamy listę pięciu uczestników, którzy mają zagwarantowane miejsce w półfinałach programu.
Trio Megitza zobaczymy w odcinkach półfinałowych "Mam talent" /Grzegorz Press /TVN

W sobotę (17 października) wyemitowany zostanie ostatni odcinek castingowy "Mam talent". Tego wieczoru, dowiemy się również, kto z uczestników znajdzie się w gronie 40 szczęśliwców, którzy wystąpią w półfinałach.

W tej edycji "Mam talent" po raz kolejny obowiązuje zasada Złotego Przycisku, dzięki któremu dany uczestnik przesłuchań dostaje przepustkę do półfinałowych programów na żywo. Każdy juror (Agnieszka Chylińska, Małgorzata Foremniak, Agustin Egurrola) oraz prowadzący (Marcin Prokop oraz Szymon Hołownia) mają prawo tylko raz zdecydować, komu przyznają takie wyróżnienie.

Reklama

Przypomnijmy sobie, czyj występ w ósmej edycji "Mam talent" zaowocował naciśnięciem Złotego Przycisk.

Trio Megitza

Trio Megitza zaprezentowało się w inauguracyjnym odcinku "Mam talent". Wcześniej umiejętności grupy można było zobaczyć w piątej edycji programu "Must Be The Music"

Muzycy na castingu do "Mam talent" wykonali swój własnym utwór "Sytuacja", do którego na Podhalu powstał również teledysk w reżyserii Piotra Smoleńskiego.

Po ich występie jurorzy rozpływali się w zachwytach nad zespołem, a zwłaszcza nad wokalistką. "Jesteś charyzmatyczna, jesteś jak wykwintna bombonierka" - chwaliła dziewczynę Małgorzata Foremniak. "Jestem zakochany w tobie" - wtórował jurorce Agustin Egurrola.

Jednak trio zachwyciło zwłaszcza Agnieszkę Chylińską, która nagrodziła ich Złotym Przyciskiem.

"Skąd wyście się wzięli? Na miłość boską!" - pytała Chylińska po ich występie i dodała - "Ogromny zaszczyt, widzimy się w półfinałach".

Zobacz teledysk "Sytuacja":

Kosma Wysokiński

Kosma Wysokiński był triumfatorem drugiego odcinka programu. Młody tancerz zachwycił swoim pokazem zarówno publiczność, która na zakończenie wstała z miejsc i nagrodziła go gromkimi brawami, jak i wszystkich jurorów. W szczególności jednak poruszony był Agustin Egurrola, który zaprosił chłopaka do półfinału "Mam talent".

"Jestem bardzo szczęśliwy, że tu jesteś. To jest ogromne szczęście poznać cię. Tak się teraz tańczy na świecie! Świetnie interpretujesz, bardzo dużo umiesz" - mówił Kosmie juror.

Alex Pulda

Trzeci odcinek przyniósł szczęście 14-letniemu Alexowi Puldzie. Chłopak chodzi do gimnazjum w Gliwicach, a śpiewać uczy się pod okiem instruktorki z tamtejszego Młodzieżowego Domu Kultury. Na castingu Alex zaśpiewał balladę "Say Something" w oryginale wykonywaną przez A Great Big World i Christinę Aguilerę.


Swoim występem Alex mocno wzruszył jurorów, którzy nagrodzili go brawami na stojąco.

"Twój głos jest jak miecz, przebijasz się przez wszystkie warstwy prosto do serca" - powiedziała zachwycona chłopakiem Małgorzata Foremniak i chwilę później nacisnęła Złoty Przycisk.

Barbara Czuba

Barbara Czuba podbiła serca jurorów razem ze swoimi psami, z które trenuje. Po jej występie Agnieszka Chylińska ogłosiła, że 31-latka ma pewne miejsce w gronie 40 półfinalistów, a Złoty Przycisk wcisnął prowadzący Szymon Hołownia.

"To był najlepszy występ z ośmiu edycji jeśli chodzi o tresurę" - uznała Chylińska. "Między wami jest taka harmonia. Przepiękne show" - dodała Małgorzata Foremniak.


Kornelia Mazur

Po występie 11-letniej Kornelii Mazur nikt raczej nie przypuszczał, że dziewczynka awansuje do odcinków półfinałowych. Mała uczestniczka na casting do programu "Mam talent" wybrała utwór "Don’t You Remember" z dorobku Adele. Śpiew dziewczynki nie do końca spodobał się jurorom. Małgorzata Foremniak, która doceniła talent Kornelii, zachęcała jednak młodą wokalistkę, by zapisała się na profesjonalne lekcje śpiewu i pod okiem specjalisty szlifowała swoje umiejętności.

Na "tak" była tylko Agnieszka Chylińska, co nie wystarczyło, by Kornelia przeszła do dalszego etapu. Sytuację (i dziewczynkę) "uratował" Marcin Prokop, który zdecydowanym gestem nacisnął Złoty Przycisk.