Reklama

Mam talent

"Mam talent": Maciej Partyka objawieniem

Ostatnie edycje "Mam talent" nie obfitowały w muzyczne objawienia. Szansę na zmianę tego stanu daje 16-letni Maciej Partyka, który dzięki Złotemu Przyciskowi ma już pewne miejsce w półfinale.

Ostatnie edycje "Mam talent" nie obfitowały w muzyczne objawienia. Szansę na zmianę tego stanu daje 16-letni Maciej Partyka, który dzięki Złotemu Przyciskowi ma już pewne miejsce w półfinale.
Maciej Partyka w "Mam talent" /fot. Mirosław Sosnowski /TVN

W każdej edycji w finale programu zobaczyć mogliśmy przynajmniej jednego uczestnika, którego talent związany był z muzyką. Co więcej, w aż trzech seriach "Mam talent" (drugiej, trzeciej i czwartej) na podium stanęli wyłącznie muzycy.

W dziewiątej edycji programu skład jurorski nie uległ zmianie. Uczestników ponownie oceniają: Agnieszka Chylińska, Małgorzata ForemniakAgustin Egurrola. W roli prowadzących niezmiennie występują Marcin ProkopSzymon Hołownia.

Każdy z jurorów raz może użyć Złotego Przycisku - przepustki, która daje uczestnikowi od razu awans do półfinału. Już w pierwszym odcinku z tej możliwości skorzystał Egurrola, dzięki któremu pewne miejsce w półfinale ma iluzjonista Adrian Pruski "Just Edi".

Reklama

W sobotnim odcinku (17 września) przycisk wcisnęła Małgorzata Foremniak, którą najbardziej zachwycił 16-letni Maciej Partyka. Wokalista z Częstochowy w imponującym stylu zaśpiewał utwór "Book of Love" z repertuaru Petera Gabriela.

"To jest szok" - skomentowała wybór piosenki przez Macieja Agnieszka Chylińska. "Będą z ciebie ludzie, naprawdę" - dodała.

"Nic nie przeczuwałem, że to będzie taki wielki talent" - to z kolei ocena Egurroli.

Foremniak po "odpaleniu" Złotego Przycisku wybrała się na scenę, by uściskać i ucałować w czoło młodego wokalistę. "Wszystkiego dobrego, chłopie" - powiedziała jurorka.

Maciek śpiewa od podstawówki. Od dziewięciu lat jest członkiem Chóru Jasnogórskiego. W trzeciej klasie wygrał swój pierwszy konkurs wokalny.

"Pierwszy konkurs nie poszedł najlepiej - rozpłakałem się na scenie, ale później było już tylko lepiej. To już najwyższy czas się tak szerzej pokazać" - mówił Maciek w materiale TVN.

Sprawdź tekst i posłuchaj utworu "Don't Let The Sun Go Down On Me" w serwisie Teksciory.pl!

Nastolatek gra także na gitarze i ma własne, domowe studio nagrań. Poza pasją muzyczną lubi gotować.

Jego występ w "Mam talent" został nagrodzony owacją na stojąco. Maciek zebrał też najwięcej głosów spośród wszystkich uczestników odcinka w głosowaniu internautów na stronie programu, a także 81 proc. ocen na "tak" od widzów.