Reklama

Mam talent

"Mam talent": Łukasz Chwieduk i duet Basia i Łukasz w finale. Co powiedział Szymon Hołownia? WYNIKI

Łukasz Chwieduk oraz duet Basia i Łukasz awansowali do finału 12. edycji "Mam talent". Wszyscy z uwagą wsłuchiwali się w to, co powie współprowadzący Szymon Hołownia, który według informacji "Polityki Insight" ma wystartować w wyborach prezydenckich w 2020 r.

Łukasz Chwieduk awansował do finału "Mam talent"

Po roku przerwy na antenę TVN powrócił "Mam talent".

W 12. serii programu w roli jurorów ponownie pojawili się Małgorzata Foremniak, Agnieszka Chylińską oraz Agustin Egurrola. Funkcję prowadzących niezmiennie pełnią Marcin Prokop i Szymon Hołownia. Ten ostatni pojawił się po raz pierwszy publicznie po informacjach Polityki Insight, według których Hołownia za dwa-trzy tygodnie ma ogłosić decyzję o starcie w wyborach prezydenckich w 2020 r. Do tej pory jednak nie skomentował tych doniesień.

Reklama

Jak pierwszy na scenie pojawił się rockowo-metalowy zespół The Kroach, który do półfinału dostał się za sprawą złotego przycisku od Szymona Hołowni.

"Rzucił się z takim entuzjazmem, jak Jarosław Jakimowicz na Antoniego Macierewicza" - przypomniał ze śmiechem Prokop, nawiązując do niedawnej sytuacji z TVP Info, kiedy to aktor znany z "Młodych wilków" dziękował byłemu ministrowi obrony narodowej.

"Zastanawiam się co mnie pokusiło, wąż opatrzności. (...) W nich kryje się prawda, a prawda nas wyzwoli" - tłumaczył swoją decyzję Hołownia.

Grupa The Kroach zaprezentowała swój autorski utwór "Guilty People", budząc zachwyt wśród jurorów.

"Podobała mi się siła i spokój, lubię tych, co są pewni, tego co robią. Jesteście dojrzałym zespołem gotowym na sukces" - komentował Agustin Egurrola.

"Jestem wdzięczna Szymonowi za złoty przycisk, bo to była bardzo dobra decyzja. Absolutnie wierzą w to, co robią. Wokalista to jest po prostu mistrzostwo" - dodała Agnieszka Chylińska. "Jesteście bandziorami na scenie" - podkreśliła Małgorzata Foremniak.

Otto in Spin zaprezentował pokaz akrobatyczny na kole. 32-letni Łukasz Wójcik swój talent opisuje jako "kręcenie się w kółko", a jego zainteresowanie pokazem na kole wzięło się od jednych z pierwszych edycji "Mam talent".

"To było niezwykle stylowe i finezyjne. To koło to jest twój partner na scenie" - zachwycał się Egurrola.

"Piękny występ, absolutnie wspaniały. Mój zachwyt jest jeszcze większy niż na castingu" - to zdanie Foremniak.

"Mam poczucie, że ten program coś wnosi w życie ludzi. Dziś było więcej czasu, żeby się rozsmakowywać" - ucieszyła się Chylińska.

Magik Michael Allen na początek swojego pokazu z banknotu 20 zł zrobił 200-złotowy. Później zaprosił Foremniak na scenę, by ułożyła kostkę Rubika trzymając ją za plecami. Wszyscy byli ogromnie zdziwieni, kiedy okazało się, że do jej ułożenia pozostał ostatni ruch.

"Zawrócił kobiecinie w głowie" - mówił Hołownia, patrząc na wyraz twarzy kompletnie zaskoczonej jurorki.

"Najbardziej lubię występy iluzjonistów w tym programie, bo sobie z nimi intelektualnie nie radzę. Nie wiem, jak to zrobiłeś" - śmiał się Agustin.

Wokalistka Julia Zarzecka zaprezentowała się we własnej interpretacji klasyka "Don't Let Me Be Misunderstood" śpiewanego przez Ninę Simone, a potem także m.in. The Animals, Joe Cockera i Lanę Del Rey.

"Jestem absolutnie wniebowzięta. To było tak dobre, tak dojrzałe... Jako wokalistka ja się zachwycam twoim talentem" - mówiła Chylińska.

Jurorzy tradycyjnie rozpływali się w komplementach: "Jesteś artystką przez duże A, jak czekoladka mon cherie" (Małgorzata Foremniak), "Na castingu powiedziałem, że jesteś cudem tego programu. Też będę cię słuchał" (Agustin Egurrola).

Punkrockowy zespół Na Górze ("Idziemy") zrobił sobie znakomity prezent na 25-lecie, docierając do półfinału. Na koniec swoje solo zaprezentował świętujący urodziny perkusisty. "Jesteście mi wyjątkowo bliscy, mój najukochańszy perkusista" - cieszyła się Agnieszka Chylińska.

"Uwielbiam tą energię, szczerość i prawdę, która daję wam siłę" - to z kolei Agustin Egurrola. Wyrazy miłości przekazała też Małgorzata Foremniak.

Taneczny duet Karolina Lenarcik i Karol Mental wystąpił do piosenki "You Are The Reason" Caluma Scotta.

"Dużo lepszy występ niż na castingu, była emocja i prawda na scenie. Tancerze nie mają szczęścia w tym programie i mam nadzieję, że widzowie ich docenią" - zaapelował Egurrola.

Kolejny uczestnik Łukasz Chwieduk (freestyle football) swój pokaz dopasował do muzyki przeboju "I feel Good" Jamesa Browna. Jurorzy jego popisy z piłką nagrodzili owacją na stojąco. "Jesteś the best" - skomentowała krótko Małgorzata Foremniak.

Agustin Egurrola ocenił półfinalistę na trzy dziesiątki za "warstwę techniczną, pomysł i image oraz osobowość".

"Myślę już o tym głosowaniu, to będzie trudny moment. Poziom tego odcinka jest tak wysoki, też dzięki tobie, jesteś fenomenalny" - to opinia Agnieszki Chylińskiej.

Na koniec pojawił się duet akrobatów na szarfach - Basia i Łukasz, czyli Acro Studio (połączył ich sport, stali się parą także prywatnie). Ponownie zachwytom i owacjom nie było końca.

"Bardzo się bałam, to był taki ludzki strach i troska o wasze zdrowie. Występ przepiękny" - mówiła Chylińska. "Jesteście nie do poznania, profesjonalny show, doskonale wszystko dopasowane" - dodał Egurrola. "Mam mokre ręce, jak dziecko się spociłam! Jaka dramaturgia, jesteście mistrzami, jestem dumna, że jesteście w tym programie" - ekscytowała się Foremniak.

Przed ogłoszeniem wyników głosowania widzów i internautów pojawiła się finalistka pierwszej edycji "Mam talent" (w 2008 r. jako 11-letnia zajęła drugie miejsce) Klaudia Kulawik, która zaśpiewała swój nowy singel "Woman Phenomenally". Przypomniano również fragmenty jej występów sprzed ponad dekady.

Sprawdź tekst "Woman Phenomenally" w serwisie Teksciory.pl!

Awans bezpośrednio wywalczył Łukasz Chwieduk. O drugie miejsce w finale rywalizował duet Basia i Łukasz i zaskakująco - zespół Na Górze. Jurorzy mieli potężny zgryz - na grupę zagłosowała Agnieszka Chylińska, ale dalej przeszedł akrobatyczny duet, który poparli Małgorzata Foremniak (łamiącym się głosem) i Agustin Egurrola.

Miejsca w finale mają już zapewnione także wokaliści Ana AndrzejewskaJan Szynal oraz akrobaci: Artur Cichuta i duet Marysia i Julian.

Oto lista 40 półfinalistów "Mam talent 12":

Michał Allen
All In Crew Mini
Ana Andrzejewska
Antoni Roker
Natalii Armen Avenesian
Tomasz Baran
Basia & Łukasz
Cezary Borowik
Łukasz Chwieduk
Artur Cichuta
Daria i Aleksandra
Axel Drop
Duo Infinity
Essence Bartosz Księżyk
Lusesita Farell
Kasia Florczuk
Kamila Ganclarska
Krystian Herba
Hybrids Crew
Jazzforcat
Dawid "Ukeboy" Jędrusik
Klaudia Jóźwiak
Just Edi Show
Kapela Karpatia
The Kroach
Maciej Kulhawik
Karolina Lenarcik i Karol Mental
Luqo Art Łukasz Fraś
Luz1
Marysia i Julian
Na Górze
Otto In Spin
Screamo - Trickz
Swing Completo
Patryk Szczechowski
Jan Szynal
Maya Thomas
Team Timber
Dominika Turek-Dimitriev
Julia Zarzecka.