Reklama

Mam talent

"Mam talent": 16-letni Maciej Partyka ze złotym przyciskiem

W trzecim odcinku dziewiątej edycji "Mam talent" nie zabrakło emocji i zachwytów. Muzycznych wrażeń dostarczył 16-letni Maciej Partyka, którego Małgorzata Foremniak nagrodziła przepustką do półfinału programu.

Maciej Partyka zachwycił na castingu

3 września, po rocznej przerwie na antenę TVN powrócił "Mam talent". W dziewiątej edycji programu skład jurorski nie uległ zmianie. Uczestników ponownie oceniają: Agnieszka Chylińska, Małgorzata ForemniakAgustin Egurrola.

Reklama

Na początku trzeciego odcinka zobaczyliśmy istniejący od dwóch lat duet Mnich Disco Dance. Na co dzień Marcin i Łukasz występują na lokalnych festynach. Na castingu do "Mam talent" wykonali utwór "Piękni i młodzi" w stylistyce disco polo.

"Jesteś świnia, że nacisnąłeś ten przycisk" - powiedziała po występie duetu Agnieszka Chylińska do Agustina Egurroli, który przyciskiem "X" wyraził chęć zakończenia prezentacji uczestników. "Jesteś hipokrytą, bo nacisnąłeś, a potem się bawiłeś" - dodała jurorka. Awans do następnego etapu programu zagwarantowały parze dwa głosy jurorek. 

O udział w półfinałach ma szansę powalczyć również żeńska formacja Salshall Ortodox specjalizująca się w tańcach karaibskich - ich głównym stylem jest dancehall i twerk. Członkinie zespołu tańczą ze sobą od roku.

"Słuchajcie, uwielbiam taką galaretę" - mówiła do uczestniczek Małgorzata Foremniak. "Ja sobie nie wyobrażam, żeby Polska nie zobaczyła takiego występu" - wtórował jej Egurrola. Chylińska natomiast pochwaliła dziewczyny za odwagę w prezentowaniu kobiecych, krągłych kształtów. 

Szczęśliwcami trzeciego odcinka okazali się także Barbara i Dave. Poznali się w ubiegłym roku, kiedy Basia otwierała szkołę. Jako duet występują od kilku miesięcy. Basia swoją przygodę z tańcem zaczynała od zespołów ludowych, salsy uczyła się w Gdyni i Nowym Jorku. Dawid ma klasę S w tańcu towarzyskim, od niedawna uwielbia mambo. Biorą udział w spektaklach tanecznych. Dają też pokazy podczas festiwali salsowych.

"To było wysublimowane podejście do tańca. Cudowne, cudowne!" - podsumowała taniec duetu Foremniak. Agustin Egurrola uznał, że to była najlepsza salsa, jaką kiedykolwiek zaprezentowano w "Mam talent".

Na castingu zjawili się także Judocy z Łap, czyli Tomasz, Rafał i ich 7-letni uczeń Wojtek. Ich pokaz rozbawił jurorów i spodobał się także publiczności. "Mieliście bardzo fajny pomysł, z dużą dawką humoru" - oceniła ich występ Foremniak. Panowie usłyszeli trzy głosy na "tak".

W następnym etapie zobaczymy również Paulinę OporskąJakuba Piątkowskiego. Duet wywarł duże wrażenie zwłaszcza na Agnieszce Chylińskiej (na jej opinii muzykom zależało najbardziej), która oglądała ich wykonanie wyraźnie zauroczona. "Ja dzięki wam przeżyłam swoją historię jeszcze raz" - mówiła jurorka, która w osobach Pauliny i Jakuba widziała siebie i swojego kolegę, z którym zaczynała pielęgnować muzyczne pasje.

"Kiedy to zleciało... Pierwsze szlugi, wagary... 200 godzin nieusprawiedliwionych. A teraz siedzę tu z wami, niezwykłe" - snuła refleksje Chylińska, gdy duet opuścił już scenę.

Akrobatka Beata Surmiak i pochodzący ze Szkocji artysta cyrkowy Jamie Swan również spodobali się jurorom. Poznali się w Chinach, występują razem od 2,5 roku, a parą są także poza sceną.

"Ja lubię takie smyranie stópką" - żartował Egurrola, który jednocześnie docenił współpracę pary, która na scenie darzy się dużym zaufaniem. 

Klezmafour to pięcioosobowy zespół działający od 9 lat, który założyli bracia Andrzej i Wojtek. Wszyscy członkowie są wykształconymi muzykami, a inspirują się muzyką świata - w ich twórczości przewija się muzyka klezmerska, dalekowschodnia, bałkańska i turecka. Grupa występowała m.in. na Woodstocku, próbowała swoich sił także w "Must Be The Music", dochodząc do finału programu.

"Scena to jest wasze miejsce" - podsumował ich występ na castingu do "Mam talent" Egurrola. "To nie jest moja bajka" - podkreśliła Chylińska, ale dodała, że był to "bardzo dobry występ". Muzycy mają szansę powalczyć w kolejnym etapie programu. 

Jurorom do gustu przypadł występ 19-letniej iluzjonistki Michelle Christian z Poznania. Dziewczyna zajmuje się głównie iluzją dla dzieci. Do swojego pokazu w charakterze asystenta zaprosiła Agustina Egurrolę, który na potrzeby show założył spódniczkę, skrzydełka i czapeczkę w kolorze... różowym.

"Ale się wrąbał" - żartowała Chylińska. "Jest w tobie coś bardzo dobrego" - mówiła już do Michelle. Jurorzy zgodnie awansowali dziewczynę do następnego etapu "Mam talent". 

Owacje na stojąco od publiczności otrzymał 29-letni Francuz Youri Gregoire, który aktualnie mieszka we Wrocławiu. Mężczyzna jest żonglerem-samoukiem. Jego pokaz z diabolo bardzo spodobał się również jurorom. Agustin Egurrola nazwał go "zawodowcem", a Małgorzata Foremniak jego występ określiła mianem "minisztuki". Wszyscy jurorzy nagrodzili Youriego głosem na "tak". 

Na scenie pojawił się także 16-letni Maciej Partyka z Częstochowy, który śpiewa od podstawówki. Od dziewięciu lat jest członkiem Chóru Jasnogórskiego. Chłopak wykonał utwór "Book of Love" z repertuaru Petera Gabriela.

"To jest szok" - skomentowała wybór piosenki przez Macieja Agnieszka Chylińska. Występ 16-latka zachwycił zwłaszcza Małgorzatę Foremniak, która nagrodziła młodego uczestnika złotym przyciskiem. Dzięki temu Maćka zobaczymy w półfinale programu. 

Sukces na castingu osiągnęła również 22-osobowa formacja taneczna V2, której członkowie chodzili na zajęcia do Egurrola Dance Studio i należeli do młodszych grup tanecznych działających przy szkole. Są aktualnymi mistrzami Polski w street dance.

"Możecie być z siebie dumni" - oznajmiła uczestnikom Chylińska. Egurrola uznał choreografię przygotowaną przez grupę za "mistrzowską". 

Przed jurorami zaprezentował się też 26-letni zawodowy wokalista Adam Bytomski. Mężczyzna śpiewa od dziecka. Jego przygoda zaczęła się w Zespole Pieśni i Tańca Przytup. Adam zaskoczył jurorów swoimi umiejętnościami wokalnymi.

"Jesteś takim showmanem, że klękajcie narody" - mówiła mu Chylińska. Uczestnik usłyszał od jurorów trzy głosy na "tak".