Reklama

Mam talent

Lukas Gogol o zwycięstwie w "Mam talent": "Przeżyłem szok"

15-letni Lukas Gogol, który wygrał dziesiątą edycję "Mam talent", to drugi w historii zwycięzca TVN-owskiego talent show, którego umiejętnością jest gra na akordeonie.

15-letni Lukas Gogol, który wygrał dziesiątą edycję "Mam talent", to drugi w historii zwycięzca TVN-owskiego talent show, którego umiejętnością jest gra na akordeonie.
Lukas Gogol wygrał 300 tysięcy złotych /Mirosław Sosnowski /TVN

Decyzją telewidzów wielkim wygranym dziesiątej edycji "Mam talent" został 15-letni akordeonista, Lukas Gogol. To w jego ręce trafiła nagroda główna, którą jest 300 tysięcy złotych.

To drugi akordeonista, który zwyciężył w TVN-owskim talent show. Wcześniej, w drugiej edycji programu, dokonał tego Marcin Wyrostek.

Lukas zaprezentował się na scenie jako ostatni uczestnik finałowego odcinka. Po jego występie Agnieszka Chylińska, która na castingu nagrodziła chłopca złotymi przyciskiem dającym mu awans do półfinału, poprosiła widzów o oddawanie głosów właśnie na niego.

Reklama

"Pokazujesz młodym ludziom, że warto mieć pasję" - chwalił Lukasa Agustin Egurrola. Małgorzata Foremniak z kolei nagrodziła młodego uczestnika owacją na stojąco.

Kuba Wojewódzki, który w finale dziesiątej edycji "Mam talent" dołączył do grona jurorskiego, pozytywnie ocenił zdolności Lukasa, lecz mimo to apelował do telewidzów, by swoje głosy kierowali na wokalistkę Magdalenę Andres.

"Przeżyłem szok po raz trzeci" - mówił Lukas w "Dzień dobry TVN" zapytany o chwilę ogłoszenia wyników. Chłopak póki co ma w planach skończyć szkołę muzyczną, a dzięki wygranej kupić sobie nowy akordeon.

Na castingu do "Mam talent" Lukas Gogol dostarczył sporo emocji i wzruszeń. Jeszcze w trakcie jego występu Agnieszka Chylińska nazwała go genialnym. "Kiedy grasz, wszystko wiadomo, co jest w twoim środku" - usłyszał Lukas od Małgorzaty Foremniak. Zachwycony był nim również Agustin Egurrola.

Na zdecydowany ruch zdobyła się Chylińska. "To są takie chwile, w których się nie mówi, tylko podejmuje jedyną słuszną decyzję" - powiedziała jurorka, naciskając złoty przycisk. Dzięki niemu Lukasa zobaczymy w półfinałowym odcinku na żywo.

Lukas mieszka w Chróścinie koło Opola. Jego mama jest nauczycielką języka niemieckiego, a tata dyrektorem do spraw personelu. Lukas ma też dwie młodsze siostry, które również są uzdolnione muzycznie.

Zwycięzca "Mam talent" swoją edukację muzyczną rozpoczął w wieku siedmiu lat. Chłopaka do szkoły zaprowadziła mama, która gra na organach. Lukas podkreśla, że bardzo dobrze się tam czuje.

Na udział w programie 15-latek zdecydował się, by spełnić swoje marzenie, którym jest gra na dużej scenie oraz kupić sobie nowy akordeon. Chce także udowodnić sobie, że jest w stanie osiągnąć te cele, które sobie wyznaczył.

Ma na swoim koncie już wiele nagród i wyróżnień zdobytych zarówno w Polsce, jak i zagranicą, m.in. drugie miejsce na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Puli (Chorwacja) w 2015 roku.

Jego plany na przyszłość także są związane z muzyką - chciałby studiować na Akademii Muzycznej w Katowicach.