Reklama

Mam talent

Liliana Iżyk z "Mam talent": Śpiew to moje przeznaczenie i miłość

W czwartym odcinku programu "Mam talent" jurorów i publiczność zachwyciła 22-letnia Liliana Iżyk. Dziewczyna, która na castingu zaśpiewała utwór operowy, po swoim występie otrzymała owacje na stojąco.

W czwartym odcinku programu "Mam talent" jurorów i publiczność zachwyciła 22-letnia Liliana Iżyk. Dziewczyna, która na castingu zaśpiewała utwór operowy, po swoim występie otrzymała owacje na stojąco.
Liliana Iżyk zachwyciła jurorów w 4. odcinku "Mam talent" / Facebook - oficjalny fanpage /  /

Liliana Iżyk to studentka akademii muzycznej, wokalistka, kompozytorka, instrumentalistka i miłośniczka muzyki poważnej. 22-latka do programu przyjechała z Lubina, gdzie rozwija swoje muzyczne pasje. Obecnie próbuje swoich sił ucząc się śpiewu operowego.

Lilianna skończyła też dwa stopnie szkoły muzycznej, po których jednak zdecydowała się przerwać swoją edukację muzyczną.

"Kocham muzykę i nigdy nie chciałam jej porzucić, jednak dzięki pewnym profesorom moje życie przypominało piekło" - pisze o swoich doświadczeniach dziewczyna.

Reklama

Na castingu do programu "Mam talent" Liliana zaprezentowała utwór operowy. Dziewczyna była mocno zestresowana, a otuchy dodały jej oklaski publiczności. Entuzjastyczne reakcje spotkały ją także po występie. Śpiew Liliany jurorzy nagrodzili owacjami na stojąco i przepustką do następnego etapu. Młodziutka wokalistka opuściła scenę bardzo wzruszona.

Próbkę swojego talentu Liliana Iżyk zaprezentowała także w 2013 roku w szóstej edycji programu "Must Be The Music", w którym na przesłuchaniach wykonała arię "O Mio Babbino Caro" Pucciniego. Nieprzekonane wówczas jury poprosiło ją o zaśpiewanie jeszcze jednego utworu. Dziewczyna wybrała piosenkę "People Help The People" Cherry Ghost (w 2011 roku spopularyzowaną przez Birdy) i tym samym zaskarbiła sobie przychylność wszystkich jurorów. Po ich decyzji wokalistka (ubrana w szpilki) z emocji aż przewróciła się na scenie.

Zobacz Lilianę Iżyk w programie "Must Be The Music":

Wśród swoich ulubionych zespołów Liliana wymienia m.in. Pink Floyd, Deep Purple, Frank Zappę, Hectora Beriloza, Ninę Simone i Marię Callas. Dziewczyna podkreśla, że śpiew to jej największa życiowa pasja.

"Nikt nie gwarantuje mi sukcesu, nikt nie mówi, że ten rok będzie dla mnie łatwy, ale jak każdy z nas mam marzenia i wierzę, że śpiew to coś, po co przyszłam na świat - moje przeznaczenie i miłość" - napisała 22-latka na swoim Facebooku.