Reklama

Mam talent

Lasio Companija w finale "Mam talent": Zbieranie prawdziwków

Głos Agnieszki Chylińskiej zadecydował o tym, że do finału "Mam talent" awansował raper Lasio Companija.

Lasio Companija awansował do finału "Mam talent"

W sobotę (12 listopada) najwięcej głosów telewidzów zebrała taneczna grupa Wolf Gang. O drugie miejsce w finale "Mam talent" rywalizowali Lasio Companija oraz dziewczęca grupa ETC Mystique (trzy nastolatki z Rzeszowa, które uprawiają akrobatykę powietrzną).

W głosowaniu jury Małgorzata Foremniak postawiła na 25-letniego rapera, a Agustin Egurrola zagłosował na ETC Mystique. O awansie Lasio zadecydowała Agnieszka Chylińska, która powiedziała, że lubi takich "prawdziwków", jak ona sama.

Reklama

Lasio Companija (naprawdę nazywa się Mateusz Laskowski) zebrał też najwięcej głosów na oficjalnej stronie programu. Jego występ wzbudził gorące emocje na facebookowym profilu show.

"Robaczki, a Wy nie macie na co piniedzy wydawać ? ;) Dziękuję slicznie za trzeci koncert" - napisał na swoim oficjalnym profilu Lasio (pisownia oryginalna). Trzeci koncert to występ w finale "Mam talent".

W półfinale raper z Dęblina wykonał autorski utwór "PijanyLasioDens", a na scenie towarzyszyły mu piękne kobiety.

Sprawdź tekst utworu "PijanyLasioDens" w serwisie Teksciory.pl!

"Na castingu nie byłem przekonany, ale dzisiaj się obroniłeś na tej scenie. To było naprawdę z życia wzięte" - mówił Egurrola.

"Ja jestem niebywale zaskoczona, jestem pod wrażeniem twojej niesamowitej zdolności aktorskiej. Jesteś absolutną osobowością" - to z kolei zdanie Foremniak.

"Albo się ciebie czuje i kupuje, albo nie. Bez względu na to ile pięknych dziewczyn będzie wkoło, ja ciebie kupuję" - nie miała wątpliwości Chylińska.

Raper awansował do półfinału dzięki Złotemu Przyciskowi, który na castingu wcisnął współprowadzący program Szymon Hołownia. Jak się później okazało, znał on Lasio z konkursu Zwykły bohater, którego był jednym z jurorów (obok m.in. Małgorzaty Foremniak). Przez to niektórzy komentujący dopatrują się "ustawki".

Mateusz Laskowski od wielu lat zmaga się z problemami zdrowotnymi na tle układu nerwowego. Choroba objawia się zanikiem mięśni, ale lekarzom do dziś nie udało się go zdiagnozować. Mateusz przebył już kilkanaście operacji. Po jednej z nich postanowił pomagać bardziej potrzebującym.

Organizował m.in. zbiórki pieniędzy na leczenie Mikołajka, Oliwki, Dawidka i Edyty. Wspiera także rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi. To właśnie dla nich razem z przyjaciółmi stworzył akcję "Zarażamy radością" (jest prezesem fundacji o tej nazwie).

Lasio Companija (sprawdź profil w serwisie Muzzo.pl) swój pierwszy utwór nagrał 10 lat temu. Na koncie ma dwie płyty wydane własnym sumptem.

W dorobku ma ponad 100 zagranych koncertów w całym kraju. Występował przed takimi wykonawcami, jak m.in. Molesta Ewenement, DonGuralEsko, Chada, Pih, Slums Attack, WSRH, Onar, Młody M, Buczer, DJ 600V, Hi-Fi Banda, B.O.K czy RPK.

W 2013 roku dołączył do wytwórni Stojedenaście, która wydała jego pierwszy legalny album pt. " Z pamiętnika domu bez luster". Obecnie pracuje nad drugim "legalem".

Sprawdź tekst utworu "Bardzo, bardzo, bardzo tęsknie..." w serwisie Teksciory.pl!