Reklama

Mam talent

Wokalista "Mam talent" nie żyje. Rodzina Nolana Neila prosi o pomoc

Nolan Neil, wokalista znany z "The Voice" i amerykańskiego "Mam talent", został znaleziony martwy w swoim domu. Muzyk miał 41 lat. Teraz głos po śmierci artysty zabrała rodzina, która prosi o pomoc w sfinansowaniu jego pogrzebu.

Nolan Neil,  wokalista znany z "The Voice" i amerykańskiego "Mam talent", został znaleziony martwy w swoim domu. Muzyk miał 41 lat. Teraz głos po śmierci artysty zabrała rodzina, która prosi o pomoc w sfinansowaniu jego pogrzebu.
Nolan Neil miał 41 lat. Rodzina prosi o pomoc /Trae Patton/NBC/NBCU Photo Bank /Getty Images

Informacje o śmierci Nolana Neala (posluchaj!) przekazał jego kuzyn, Dylan Seals oraz lekarz medycyny sądowej, który przybył do domu zmarłego wraz z policją.

Nie podano przyczyny śmierci 41-latka, ale sam wokalista nie krył swoich problemów z używkami. "Mirror" podał, że przy zwłokach znaleziono biały proszek.

Rodzina Nolana Neila przerywa milczenie. Prosi o pomoc

Krótko po śmierci wokalisty i gitarzysty głos zabrała jego córka - Caylin Cate - która rozpoczęła zbiórkę na GoFoundMe, aby pokryć koszty pogrzebu. Neil według jej słów nie był ubezpieczony i nie miał żadnych oszczędności.

Reklama

"Wydatki, które pojawiły się po jego śmierci są ogromne, ponieważ staramy się przygotować do pogrzebu i sprowadzić na ceremonię jego syna oraz wszystkich bliskich. Jeśli chcesz pomóc w jakikolwiek sposób, możesz nas wesprzeć finansowo. Dziękujemy za każde wsparcie" - czytamy.

Fani Neala błyskawicznie zareagowali na apel rodziny i zebrali potrzebne 15 tys. dolarów. Zbiórka przekroczyła 23 tys. dolarów

Kim był Nolan Neal?

Szersza publiczność poznała Nolana za sprawą 11. edycji amerykańskiego "The Voice". Podczas przesłuchań w ciemno swoje fotele odwróciła czwórka jurorów - Adam Levine, Miley Cyrus, Alicia Keys i Blake Shelton. Ostatecznie trafił do drużyny Levine'a z grupy Maroon 5, a z programu został wyeliminowany na etapie nokautów.

Popularność śpiewającego gitarzysty jeszcze wzrosła dzięki udziałowi w 15. sezonie "America's Got Talent". Na castingu zaśpiewał autorski utwór "Lost", a Simon Cowell, Heidi Klum, Sofia Vergara i Howie Mandel przepuścili go do kolejnego etapu. Kolejną autorską piosenką była "Send Me a Butterfly" zaprezentowana w ćwierćfinałach, a wszyscy jurorzy (poza Cowellem) nagrodzili go owacjami na stojąco. To właśnie w ćwierćfinale Nolan pożegnał się z programem.

Castingowy występ w "Mam talent" ma ponad 3,6 mln odsłon. Na fali popularności w programie dwie piosenki Neala dotarły do szczytu zestawienia iTunes.