Reklama

Mam talent

Sara James przed finałem "Mam talent". Kim są jej najwięksi rywale?

W nocy z wtorku na środę polskiego czasu Sara James zaśpiewa w wielkim finale amerykańskiego "Mam talent". Z kim rywalizować o zwycięstwo będzie 14-letnia Polka?

W nocy z wtorku na środę polskiego czasu Sara James zaśpiewa w wielkim finale amerykańskiego "Mam talent". Z kim rywalizować o zwycięstwo będzie 14-letnia Polka?
Sara James w programie "America's Got Talent" /Greg Gayne/NBC /Getty Images

14-letnia Sara James wystąpi w w finale amerykańskiego "Mam talent". Utwór, który zaśpiewa pozostaje tajemnicą, ale we wcześniejszym etapie sięgnęła po przebój "Rocket Man" Eltona Johna. Jej występ (zobacz!) zachwycił jurorów, publiczność w studiu i telewidzów.

"Wzruszyłem się, bo wiem, jak dużo ten występ dla ciebie znaczy. Tak jak powiedziałem wcześniej, masz tylko 14 lat i czułaś ogromną presję, aby sprostać zadaniu. Wybór piosenki był genialny. Sprawiłaś, że ten utwór brzmiał jakby był twój" - powiedział Simon Cowell, który dzięki Złotemu Przyciskowi na etapie castingów dał Sarze awans bezpośrednio do półfinału.

Reklama

"To był zwycięski występ. Twój wygląd, głos i talent jest na miarę gwiazdy" - skomentował wówczas Howie Mandel.

Finał z Sarą James odbędzie się w Stanach Zjednoczonych 13 września (w nocy z wtorku na środę polskiego czasu). Dzień później poznamy zwycięzcę.

Finał "Mam talent" w USA. Oto rywale Sary James

O zwycięstwo rywalizować będzie w sumie 11 uczestników. Z każdego półfinału awansowało po dwóch; ostatnie miejsce zajął laureat finałowej dzikiej karty wybrany przez telewidzów spośród czwórki, która odpadła w półfinałach. Tę czwórkę do głosowania na dziką kartę wybrali jurorzy - każdy po jednym. Ostatecznie w ten sposób w finale znalazła się pochodząca z Hiszpanii wokalistka i komiczka Celia Muñoz.

Pełny skład finalistów 17. edycji "America's Got Talent" wygląda następująco:

Avery Dixon (21-letni saksofonista)
Celia Muñoz (36-letnia wokalistka)
Chapel Hart
(wokalne trio)
Drake Milligan
(23-letni wokalista i gitarzysta)
Kristy Sellars
(36-letnia tancerka na rurze z Australii)
Mayyas
(taneczna grupa z Libanu)
Metaphysic
(belgijsko-australijski duet wykorzystujący sztuczną inteligencję)
Mike E. Winfield (standuper)
Nicolas RIBS
(magik z Francji)
Sara James
(14-letnia wokalistka z Polski)
Yu Hojin
(29-letni magik z Korei Południowej).

Na oficjalnym youtubowym kanale "America's Got Talent" największą popularnością spośród występów dzisiejszych finalistów cieszą się Sara James (ponad 3 mln), grupy Mayyas (2,2 mln) i Yu Hojina (2 mln). Warto nadmienić, że taneczna ekipa złożona z samych dziewczyn swój wynik osiągnęła w zaledwie 6 dni (wideo z Sarą ma dwa tygodnie). Widać też, że to właśnie Sara i Mayyas budzą największe emocje wśród internautów - ich występy zebrały po ok. 4,3 tys. komentarzy. Dla porównania - Yu ma ich ok. 2 tys.

Gdzie i kiedy oglądać finał "Mam talent" z udziałem Sary James?

Finał 17. sezonu amerykańskiego talent show odbędzie się w USA 13 września (w nocy z 13 na 14 września czasu polskiego), natomiast wyniki i zwycięzcę całego programu poznamy następnego dnia, czyli 14 września (w nocy z 14 na 15 września czasu polskiego).

W Stanach Zjednoczonych "Mam talent" emitowany jest w stacji NBC. Nagrania z odcinków na żywo pojawiają się na oficjalnym kanale na Youtube zaraz po występach poszczególnych uczestników.