Reklama

Mam talent

9-latka zachwyciła w amerykańskim "Mam talent"

9-letnia Celine, której cała rodzina uwielbia Celine Dion, na castingu do amerykańskiego "Mam talent" zaśpiewała wielki przebój Kanadyjki z filmu "Titanic". Dziewczynka otrzymała owacje na stojąco.

9-letnia Celine, której cała rodzina uwielbia Celine Dion, na castingu do amerykańskiego "Mam talent" zaśpiewała wielki przebój Kanadyjki z filmu "Titanic". Dziewczynka otrzymała owacje na stojąco.
9-letnia Celine zachwyciła! /

Przebój "My Heart Will Go On" Celine Dion z 1997 roku to wyzwanie dla niejednego artysty.

Z zaśpiewaniem utworu z "Titanica" nie miała problemu 9-letnia Celine Tam, która pojawiła się na castingu do amerykańskiego "Mam talent".

"To moje marzenie - być w 'Mam talent'" - powiedziała dziewczynka jurorom.

Jak nie trudno się domyślić, zarówno rodzice Celine, jak i sama dziewczynka, są ogromnymi fanami kanadyjskiej piosenkarki. Państwo Tam tak bardzo ją cenią, że nie tylko nadali Celine imię na cześć swojej idolki - jej młodszą siostrę nazwali Dion.

Reklama

9-latka zachwyciła jury "Mam talent", które jej występ oklaskiwało na stojąco.

Zobacz występ Celine w "Mam talent":

Zaśpiewana przez Celine Dion ballada "My Heart Will Go On" została wykorzystana w filmie Jamesa Camerona - "Titanic", który w tym roku świętuje swoje 20-lecie.

Muzykę do utworu "My Heart Will Go On" stworzył James Horner, a słowa napisał Will Jennings. I mimo że "My Heart Will Go On" to przebój o globalnym zasięgu, a jego twórcy zostali obsypani nagrodami (m.in. Oscar za najlepszą oryginalną piosenkę filmową, Grammy dla najlepszej piosenki czy Złoty Glob dla najlepszego filmowego utworu), to początkowo reżyser filmu, James Cameron nie chciał się zgodzić na stworzenie utworu opartego na tym motywie muzycznym. Uważał bowiem, że takie posunięcie będzie zbyt... komercyjne.

Jednak Horner za plecami reżysera dogadał się z autorem tekstu, a później poszedł z nim do Celine Dion, a tej... piosenka się nie spodobała. Dopiero mąż wokalistki, René Angélil, namówił ją do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Gdy utwór był już gotowy, Horner wykorzystał dobry humor Camerona i puścił mu go. Ten ostatecznie zgodził się na wykorzystanie jej do promowania "Titanica".