Hej Fest
Reklama

6 festiwali muzycznych w najbardziej oryginalnych miejscach

Na terenie industrialnego muzeum, w ruinach zamku, na luksusowym jachcie, na szczycie góry i na murze chińskim - organizatorom festiwali muzycznych nie brakuje pomysłów, by dostarczyć publiczności wyjątkowych wrażeń. Polacy również mogą pochwalić się kreatywnością. Tego lata polskie gwiazdy zagrają na najwyżej położonej scenie - 1123 m n.p.m.

Na terenie industrialnego muzeum, w ruinach zamku, na luksusowym jachcie, na szczycie góry i na murze chińskim - organizatorom festiwali muzycznych nie brakuje pomysłów, by dostarczyć publiczności wyjątkowych wrażeń. Polacy również mogą pochwalić się kreatywnością. Tego lata polskie gwiazdy zagrają na najwyżej położonej scenie - 1123 m n.p.m.
Taki widok będą mogli podziwiać uczestnicy festiwalu Hej Fest /PKL/Adam Brzoza /

Wakacje to tradycyjnie czas największych festiwali. Muzyczne widowiska stały się formą spędzania urlopu alternatywną dla tradycyjnych wyjazdów turystycznych. Konkurencja jest duża, dlatego coraz bardziej liczy się nie tylko, kto zagra, ale także gdzie. Przedstawiamy listę 6 najbardziej oryginalnych festiwali muzycznych świata, które warto odwiedzić nie tylko ze względu na muzykę.

6. Holy Ship! - w muzyczny rejs z Miami na Bahama

Organizatorzy tego wyjątkowego wydarzenia oferują uczestnikom 4-dniowy pobyt na luksusowym statku pasażerskim, który wypływa z portu Miami na Florydzie i płynie w kierunku wysp Bahama. Na pokładzie, na kilku scenach muzycznych rozbrzmiewają rytmy elektroniczne grane przez światowej sławy muzyków i DJ-ów. Pasażerowie mogą liczyć również na całodniową imprezę taneczną na jednej z prywatnych wysp archipelagu. Bilety na najbliższą wyprawę zostały już wyprzedane, ale organizatorzy zapowiadają, że w kolejnych latach również planują muzyczny rejs.

Reklama

5. Melt! - huczne widowisko w muzeum

Najbardziej niezwykłą cechą tego niemieckiego festiwalu jest jego lokalizacja. Melt! Festival zorganizowany jest na terenie plenerowego industrialnego muzeum, w którym do dziś stoją gigantyczne konstrukcje i olbrzymie maszyny. W surowym klimacie, który może przypominać opuszczoną i zapomnianą fabrykę, przez trzy dni króluje przede wszystkim muzyka elektroniczna. Tegoroczna edycja zaczyna się już w połowie lipca.

4. Electric Castle - muzyczna uczta w historycznym zamku

Rumuński festiwal Electric Castle odbywa się pośród ruin barokowego zamku, zniszczonego podczas II wojny światowej - Bánffy Castle. W ciągu czterech dni koncertów uczestnicy mają okazję posłuchać niesamowitych brzmień w wyjątkowo baśniowej scenerii i z dreszczykiem emocji. Część dochodów ze sprzedaży biletów przeznaczana jest na renowacje tego XIV wiecznego zamku.

3. Hej Fest - koncerty na wysokości 1123 m n.p.m.

Tego lata możliwe będzie słuchanie muzyki na żywo w miejscu z najlepszym widokiem na Tatry - na Gubałówce w Zakopanem. Specjalnie zbudowana scena powstała na wysokości aż 1123 m n.p.m. i jest najwyżej położoną sceną w Polsce, w naszej części Europy, a być może na świecie. W ciągu 10 weekendów największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej zagrają 18 koncertów. Ich uczestnicy na teren festiwalu wjadą kultową kolejką PKL.

To wydarzenie organizowane jest po raz pierwszy. Hej Fest to cykl 18 koncertów, które będą grane w wakacyjne weekendy od 26 czerwca do 11 września na Gubałówce i Równi Krupowej. Publiczności zaprezentują się uznani polscy artyści, tacy jak Brodka, Hey, LemON, Afromental czy Dawid Podsiadło.

"Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie na Hej Fest, zagramy na szczycie Gubałówki. Chyba nigdy do tej pory nie zdarzyło nam się grać tak wysoko, na takim wzniesieniu. Myślę, że jest to bardzo wyjątkowa okazja" - zachęca Monika Brodka do udziału w wydarzeniu.

2. Into the Valley - scena we wnętrzu kamieniołomu

Szwedzki Festiwal Into the Valley organizowany jest dopiero od 2015 r., a już zdążył zyskać ogromną popularność. Cztery sceny zbudowano na środku starego kamieniołomu wapienia, który od lat nieoficjalnie służył jako plenerowy amfiteatr. Organizowano tu liczne występy artystyczne, wystawiano opery. W tym roku na dwudniowym festiwalu rozbrzmiewać będą takie gatunki muzyczne jak: house, techno, disco, pop, czy elektronika.

1. Yin Yang Music Festival - festiwal na murze chińskim

YYMF odbywa się na jednej z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji świata - Wielkim Murze Chińskim.  Choć to podobno nieprawda, że jest to jedyna budowla widziana gołym okiem z kosmosu, to i tak koncert w tym miejscu musi robić niesamowite wrażenie. We wrześniu rozbrzmi tam muzyka elektroniczna, deep house i techno. Z tej okazji mur został specjalnie przygotowany. YYMF jest imprezą dla wybrańców - ze względów bezpieczeństwa, w jednym dniu koncertu wziąć może udział tylko 2 tys. uczestników. Na nocne koncerty wpuszczonych zostanie 800 osób.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hej Fest
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama