Reklama

Hej Fest 2019: Bednarek i Dżem rozgrzali publiczność na Gubałówce

Podczas kolejnej odsłony Hej Fest 2019 na Gubałówce w Zakopanem zaprezentowali się Bednarek i legenda polskiego blues rocka - Dżem.

Jedną z gwiazd Hej Fest 2019 był Bednarek

"W tak wspaniałych okolicznościach przyrody, z tak cudowną publicznością to się nie może nie udać!" - tymi słowami rozpoczął swój koncert Kamil Bednarek.

Reklama

Kariera wokalisty rozpoczęła się od zajęcia 2. miejsca w telewizyjnym show "Mam talent", po zakończeniu którego, wraz zespołem Star Guard Muffin, nagrał debiutancką, multiplatynową płytę "Szanuj".

Od 2012 r. śpiewa w zespole Bednarek, z którym wydał do tej pory trzy płyty, które kolejno uzyskały status diamentowej, platynowej i złotej. Koncert otworzył "Talizman", a następnie "Poczuj luz" i "Zabieram cię na trip".

Już od pierwszych dźwięków wokalista nawiązał doskonały kontakt z widzami, którym natychmiast udzieliła się żywiołowa energia frontmana. Wspólna zabawa trwała przez cały, prawie półtoragodzinny występ, na który złożyły się między innymi największe hity nowego jurora "The Voice of Poland", takie jak: "Cisza", "List" czy "Chwile jak te", który zakończył się owacyjnie przyjętymi bisami.

Jako gwiazda supportowa zagrał poznański kwintet Eleanor Gray. Zespół, na którego czele stoi wokalista Alan Garstecki, był rockową rozgrzewką przed koncertem Dżemu. Finalista jednej z edycji Festiwalu Supportów zaprezentował utwory z wydanej w 2016 roku debiutanckiej płyty "K-R-Y-S-T-Y-N-A".

Sobotni wieczór na Gubałówce należał do jednego z najważniejszych polskich zespołów, który swoją historię może liczyć w dekadach. Dżem działa od 1973 r., a przez jego skład przewinęło się mnóstwo doskonałych muzyków - na czele z Ryszardem Riedlem, który w dużej mierze zbudował  legendę zespołu.

Śląska grupa ma grono oddanych fanów, nierzadko należących do różnych generacji. Koncert zespołu otworzyły, "Do przodu" i "Gorszy dzień", a przez prawie dwie godziny pojawiły się najbardziej znane utwory - "Aleja róż", "Kołyska", "Paw", Wehikuł czasu" i "Sen o Victorii". Na bis nie mogło zabraknąć wyczekiwanego i entuzjastycznie przyjętego hitu "Czerwony jak cegła".

Hej Fest potrwa do 24 sierpnia, a wystąpią na nim już w najbliższą sobotę, 17 sierpnia LemONIRA oraz w kolejną sobotę - Kasia KowalskaAndrzej Piaseczny. Bilety w cenie 39 zł w przedsprzedaży, wraz z wyjazdem i zjazdem koleją na Gubałówkę można nabyć w internetowym sklepie PKL na stronie www.pkl.pl.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Hej Fest | Bednarek | Dżem