Reklama

Eurowizja Junior 2021

Reklama

Sara James zajęła 2. miejsce w Eurowizji Junior 2021! Kim jest reprezentantka Polski? [WIEK, RODZINA, PIOSENKI, INSTAGRAM]

Sara James dostarczyła Polakom wielkich emocji! Była jedną z faworytek konkursu Eurowizji Junior 2021, a w rezultacie zajęła wysokie, 2. miejsce. Ile ma lat i kim jest utalentowana wokalistka?

Sara James dostarczyła Polakom wielkich emocji! Była jedną z faworytek konkursu Eurowizji Junior 2021, a w rezultacie zajęła wysokie, 2. miejsce. Ile ma lat i kim jest utalentowana wokalistka?
Sara James na Eurowizji Junior 2021 /EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON /PAP

Cała historia zaczęła się we wrześniu 2021 roku. "Nie mogę w to uwierzyć! Będę reprezentować Polskę na Eurowizji Junior 2021 w Paryżu! Dziękuje wszystkim za wsparcie i głosy!" - napisała na Instagramie Sara Egwu-James, która wygrała wówczas finał programu "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2021"

Dzięki temu zwycięstwu, James mogła pojawić się na scenie w Paryżu reprezentując nasz kraj. 13-latka, która wygrała 4. edycję "The Voice Kids", pokonała rzeszę utalentowanych dzieci. W programie, który zagwarantował jej wyjazd do Paryża, Sara wykonała dwie piosenki:  "That's the way it is" z repertuaru Celine Dion oraz autorski numer "Somebody" (sprawdź!).

Reklama

Eurowizja Junior 2021. Sara Egwu-James na drugim miejscu z utworem "Somebody"

Eurowizja Junior 2021 odbyła się 19 grudnia 2021 w Paryżu.

Polacy mieli bardzo wyostrzony apetyt na tegoroczny koncert. Dotąd Polska dwukrotnie triumfowała w konkursie za sprawą Roksany Węgiel (2018) i Viki Gabor (2019). Wielu fanów Sary Egwu-James oczekiwało na powtórkę sukcesu i trzeba przyznać, że był on naprawdę blisko! Sarze do zwycięstwa zabrakło zaledwie 7 punktów! Zwyciężczynią została reprezentantka Armenii, Malena (sprawdź!).

Wśród autorów eurowizyjnej piosenki "Somebody" są m.in. Patryk Kumór, Dominic Buczkowski-Wojtaszek i Jan Bielecki. Pierwsza dwójka ma na swoim koncie m.in. eurowizyjny przebój "Superhero" Viki Gabor. Ich piosenki wykonywali m.in. Marta Gałuszewska, Michał Szczygieł, Zuza Jabłońska, Alicja Szemplińska, Marcin Maciejczak czy Kayah z Viki Gabor ("Ramię w ramię").


Sara Egwu-James - rodzina


13-letnia wokalistka pochodzi ze Słubic. Jej rodzicami są Arleta Dancewicz (absolwentka teologii na UAM w Poznaniu) i mający nigeryjskie korzenie John James, wokalista znany m.in. z programów "Bitwa na głosy" i "X-Factor" (skończył studia w Polsce). John James występuje w duecie Loui & John (posłuchaj!). W ostatnim czasie duet stworzył własną wersję wielkiego przeboju Stinga "Englishman in New York". Ta propozycja (zobacz!) spotkała się z dużym uznaniem słuchaczy. Muzyk pokazał się również w odcinku "Dzień Dobry TVN".

Obecnie nastolatka uczy się w Szkole Podstawowej w Ośnie, a ponadto uczęszcza również do Szkoły Muzycznej I stopnia w Słubicach. Talent wokalny szlifuje w Miejskim Ośrodku Kultury SMOK w Słubicach u Edyty Kręgiel.

Sara Egwu-James - kim jest?

Gdy miała 6 lat, wzięła udział w Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Szczecinku, który wygrała. W kolejnych latach z sukcesami występowała w takich konkursach, jak m.in. World Talent Show (trzecie miejsce), Pro Arte - Lubuski Festiwal Piosenki (srebrny mikrofon i trzecie miejsce), ogólnopolski konkurs Wygraj Sukces.

Sara Egwu-James w "The Voice Kids"

Szeroka publiczność poznała ją w czwartej edycji "The Voice Kids". Podczas przesłuchań w ciemno wykonała piosenkę "Anyone" Demi Lovato (posłuchaj!). "Myślałam, że masz na imię Whitney. Śpiewasz emocjami. Trafiasz nas centralnie prosto w serce. Jestem totalnie zahipnotyzowana" - wyznała poruszona i zaskoczona Cleo, a wkrótce do Sary przylgnął przydomek "polska Whitney"."Jeżeli kto się mnie spyta, dla kogo jest program 'The Voice Kids' od razu powiem - dla takiej Sary!" - dodał Dawid Kwiatkowski, który próbował ukryć łzy wzruszenia po jej występie.

Sara trafiła ostatecznie pod skrzydła Tomsona i Barona z grupy Afromental (obecnie trenerów w dorosłym "The Voice of Poland") i była bezkonkurencyjna również w kolejnych etapach. W sing off awans dało jej świetne wykonanie "Hero" Mariah Carey. Natomiast do ścisłego finału awansowała dzięki interpretacji piosenki "My Hometown" z filmu "Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga".

W finale "The Voice Kids" Sara Egwu-James w finale w spektakularny sposób wykonała utwór Whitney Houston "The Greatest Love of All" (sprawdź!) i wbiła trenerów w fotele. "Wielki talent, który zasługuje, żeby tu być" - podsumował Kwiatkowski. "Od samego początku mówiłam ci, że twoje brzmienie jest jak Whitney. Miałam ciarki jak śpiewałaś. Miejscami brzmisz jak ona!" - chwaliła 12-latkę Cleo.

Jako drugą piosenkę Egwu-James zaśpiewała "Czas nas uczy pogody" Grażyny Łobaszewskiej i ostatecznie przypieczętowała swój sukces.

Sara Egwu-James - piosenki

W sierpniu ukazał się debiutancki utwór Sary Egwu-James. Piosenka "Czarny młyn" (sprawdź!), którą zaśpiewała w duecie z Kubą Szmajkowskim, również znanym z "The Voice Kids", promuje film przygodowy o tym samym tytule.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL