Reklama

Eurowizja Junior 2021

Reklama

Jak głosowano na Sarę James? Znamy szczegółowe wyniki Eurowizji Junior 2021!

Poznaliśmy szczegółowe wyniki Eurowizji Junior 2021. Jak głosowano na Sarę James i kogo wybrało polskie jury? O tym przeczytacie poniżej

Poznaliśmy szczegółowe wyniki Eurowizji Junior 2021. Jak głosowano na Sarę James i kogo wybrało polskie jury? O tym przeczytacie poniżej
Sara James na Eurowizji Junior 2021 /EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON /PAP

Sara James z piosenkę "Somebody" (sprawdź!) reprezentowała Polskę na Eurowizji Junior 2021 w Paryżu.

"Somebody" to utwór napisany specjalnie dla Sary na Eurowizję Junior 2021 przez znany i ceniony zespół autorów w składzie: Patryk Kumór, Tom Martin, Dominik Buczkowski-Wojtaszek oraz Jan Bielecki.

Na scenie 13-letnia Sara James wystąpiła w towarzystwie pięciu tancerek - ich choreografię specjalnie przygotował Agustin Egurrola i jego Egurrola Dance Studio.

Reklama

Sara James na Eurowizji Junior 2021. Jak głosowało jury?

Sara James ostatecznie zajęła drugie miejsce podczas konkursu Eurowizji Junior. Od członków jury z 19 krajów uczestniczących w konkursie otrzymała łącznie 116 punktów. Lepsza w tym etapie była jedynie Francja (120 punktów).

Maksymalne noty Polka otrzymała od niemiecki i irlandzkich jurorów. 10 punktów przyznali jej jurorzy z Malty, Ukrainy i Holandii.

 Osiem oczek dla James przyznały składy sędziowskie z Włoch, Portugalii i Hiszpanii. Siedem punktów powędrowało do Polski z Serbii, sześć z Bułgarii, pięć z Kazachstanu i Północnej Macedonii, cztery z Albanii i Gruzji, trzy z Azerbejdżanu, dwa otrzymaliśmy od Francji a po jednym od Armenii i Rosji.

Ile punktów od publiczności otrzymała Sara James?

Od głosujących online Polska otrzymała 102 punkty. Był to drugi najlepszy wynik zaraz po Armenii, która otrzymała 109 punktów. Armenia ostatecznie wygrała cały konkurs z 224 punktami. Na Malenę oddano łącznie 425 tys. głosów, z Polską wygrała przewagą około 27 tys. głosów.

Jak głosowało polskie jury?

Najlepszym występem według polskiego składu jury był występ Maleny (sprawdź!) z Armenii. Kolejne miejsce zajęli: Azerbejdżan (10 pkt.), Ukraina (8 pkt.), Kazachstan (7 pkt.), Francja (6 pkt.), Włochy (5 pkt.), Rosja (4 pkt.), Hiszpania (3 pkt.), Malta (2 pkt.) oraz Albania (1 punkt).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL