Reklama

Eurowizja Junior 2021

Reklama

Eurowizja Junior 2021: Kim jest Aleksander Sikora? Kto będzie komentował konkurs?

Jednym z komentujących tegoroczną Eurowizję Junior z Paryża będzie prezenter TVP Aleksander Sikora. Przypomnijmy, że to on w duecie z Markiem Sierockim relacjonował tegoroczny "dorosły" konkurs Eurowizji.

Jednym z komentujących tegoroczną Eurowizję Junior z Paryża będzie prezenter TVP Aleksander Sikora. Przypomnijmy, że to on w duecie z Markiem Sierockim relacjonował tegoroczny "dorosły" konkurs Eurowizji.
Aleksander Sikora i Małgorzata Tomaszewska na planie "The Voice of Poland" /AKPA

Przypomnijmy, że w marcu tego roku Telewizja Polska zerwała umowę z Arturem Orzechem, etatowym komentatorem Eurowizji oraz prowadzącym "Szansę na sukces". Orzech z Eurowizją związany jest od 1992 r. (Polska pojawiła się w tym konkursie dwa lata później). W latach 1992 - 1993 festiwal komentował razem z Marią Szabłowską.

Od 2004 r. komentował również Konkursy Piosenki Eurowizji Junior (z przerwą związaną z brakiem udziału Polski). Dziennikarz później zapowiedział, że i tak oceni eurowizyjne występy na swoim kanale na Youtube.

Reklama

TVP przy tegorocznej "dorosłej" Eurowizji zdecydowała się sięgnąć po duet Marek Sierocki i Aleksander Sikora. Ten drugi nadawał relacje z Rotterdamu, gdzie wystąpił w roli reportera, a głównym komentatorem z Warszawy był Sierocki. Duet wzbudził mieszane uczucia wśród widzów i internautów, którzy szczególnie krytykowali wstawki Sierockiego.

Eurowizja Junior - kim jest Aleksander Sikora?

TVP potwierdziło, że Eurowizję Junior 2021 komentować będzie Aleksander Sikora. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie mu ktoś towarzyszył.

"W duecie zawsze jest raźniej. My z Markiem bardzo dobrze czuliśmy się w tandemie, który miał miejsce w maju tego roku. Z Markiem Sierockim po prostu idę w ogień" - wymijająco odpowiedział Sikora w rozmowie z serwisem Jastrząb Post.

Aleksander Sikora swoją przygodę z mediami zaczął w 2011 roku. W pierwszych latach związany ze stacjami muzycznymi - Viva Polska i 4fun.tv. W latach 2015-2019 reporter portalu Plotek.pl. Od 2016 roku regularnie pojawiał się w programie "Pytanie na Śniadanie" jako ekspert od świata show-biznesu, a trzy lata później został jednym ze współprowadzących. Ponadto widzowie TVP mogą go znać z programów "Dance Dance Dance" oraz Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach, którą również współprowadził.

Polskę podczas Eurowizji Junior 2021 reprezentować będzie Sara James z piosenką "Somebody".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL