Reklama

Eurowizja 2022

Eurowizja 2022: Maneskin przedpremierowo z piosenką "If I Can Dream" podczas finału!

Maneskin - rockowa sensacja z Eurowizji 2021 wystąpił podczas tegorocznego finału konkursu. Zaprezentowali swój najnowszy singel "Supermodel", a także przedpremierowo piosenkę z nadchodzącego filmu "Elvis".

Maneskin podczas finału Eurowizji 2022

Maneskin wystąpił podczas Konkursu Piosenki Eurowizji, świętując rok od triumfalnego zwycięstwa, które pomogło zdobyć im światową popularność. Muzycy zagrali swój najnowszy singel, pt. "Supermodel" (posłuchaj!).

Muzycy Maneskin wpadli na pomysł "Supermodel" zainspirowani wieloma postaciami, które poznali podczas swojego pobytu w Los Angeles.

"Napisaliśmy 'Supermodel' po spędzeniu kilku najlepszych miesięcy w Los Angeles. Czasami byliśmy zaskoczeni, ale i zaintrygowani tym, jak bardzo ludzie dbali o ideę 'celebryty i status, mając obsesję na punkcie swojego wyglądu i powiązań. Zaczęliśmy wyobrażać sobie enigmatyczną postać supermodelki. Jest naprawdę fajna, zabawna i towarzyska, ale w rzeczywistości ma sporo problemów, ukrywa smutek i uzależnienie. W pewnym sensie ją kochasz, bo wie, jak dobrze się bawić, ale też chcesz jej unikać, bo może wpakować cię w tarapaty" - tłumaczą.

Reklama

Oprócz tego, muzycy zagrali także przedpremierowo piosenkę "If I Can Dream".

Utwór powstał we współpracy z reżyserem filmu "Elvis"Bazem Luhrmanem i pojawi się na ścieżce dźwiękowej do filmu.

Co ciekawe, lider zespołu ze sceny schodził kulejąc.

Sprawdź tekst do utworu "Supermodel" w serwisie Tekściory.pl

Maneskin podbija świat

Zespół jesienią rozpocznie swoją światową trasę "Loud Kids Tour" 31 października koncertem w Seattle. Europejska część trasy rozpocznie się w 2023 roku. Już za niecały rok, bo 12 maja, Maneskin wystąpi dla polskich fanów na wyprzedanym Torwarze. Nieco wcześniej, bo pod koniec czerwca, Maneskin da koncert na Open'er Festivalu.

Victoria (bas), Damiano (wokal), Thomas (gitara) i Ethan (perkusja) zaczynali wspólną działalność w 2015 roku, grając na ulicach Rzymu. Kilka lat później podbijają świat jako jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów nowego pokolenia. W zeszłym roku formacja wygrała Eurowizję kawałkiem "Zitti E Buoni", co poskutkowało ogromnym skokiem sprzedaży ich muzyki, a w zaledwie kilka tygodni od sukcesu w Rotterdamie mogli pochwalić się złotem oraz platyną w kilkunastu krajach.

W tej chwili zespół ma ponad pięć miliardów streamów na wszystkich platformach cyfrowych. Z nowym singlem "Supermodel", Maneskin nadal utwierdza nas w przekonaniu, że jest jednym z najbardziej ekscytujących zespołów rockowych naszych czasów.