Reklama

Eurowizja 2022

Eurowizja 2022: kim jest Chanel? Przed Eurowizją była zamieszana w skandal

Hiszpanię podczas Eurowizji 2022 reprezentuję Chanel. Jej droga na konkurs nie była jednak łatwa - po eliminacjach wybuchł skandal, ponieważ część fanów uważa, że doszło do oszustwa podczas głosowania jury. Pojawiły się nawet groźby śmierci.

Chanel reprezentuje Hiszpanię podczas Eurowizji 2022

31-letnia Chanel, a właściwie Chanel Terrero, reprezentuje Hiszpanię 14 maja w Turynie podczas finału tegorocznej edycji Eurowizji. 

Piosenkarka, aktorka i tancerka urodziła się na Kubie, w Hawanie, a w wieku trzech lat jej rodzina przeniosła się do Katalonii. Jako 16-latka zaczęła występować w lokalnym teatrze muzycznym. 

Spełnia się również jako aktorka i tancerka. Występowała m.in. podczas występu Shakiry na gali rozdania europejskich nagród MTV w 2010. W 2022 roku wygrała hiszpański Benidorm Fest, śpiewając piosenkę "SloMo". Z tym utworem wystąpi także na eurowizyjnej scenie.

Reklama

Przypomnijmy, że Hiszpania należy do tzw. Wielkiej Piątki, czyli krajów płacących na Eurowizję i mających zapewnione miejsce w finale.

Eurowizja 2022: skandal po eliminacjach w Hiszpanii

W lutym 2022 roku Maria Eizaguirre, rzecznik prasowa hiszpańskiej stacji radiowo-telewizyjnej RTVE, po finale konkursu muzycznego Benidorm Fest, który 29 stycznia wygrała Chanel, pojawiły się kontrowersje, negatywne opinie wobec decyzji jury, a także groźby. "Członkom jury grożono m.in. śmiercią" - ujawniła Eizaguirre, podkreślając, że każdy z nich "dysponuje niezależnością podczas głosowania".

Przedstawicielka RTVE zapewniła, że pomimo nacisków ze strony części niezadowolonych widzów, hiszpańska stacja nie upubliczni informacji na temat tego, w jaki sposób głosowali poszczególni członkowie jury. To właśnie głosowanie kapituły złożonej z grona ekspertów ds. muzyki i tańca, przechyliło szalę zwycięstwa na rzecz Chanel, która w Benidormie wygrała z piosenką "SloMo".

Sprawdź tekst piosenki "SloMo" w serwisie Tekściory.pl!

Hiszpańskie media wskazują, że liczne zarzuty w sieciach społecznościowych dotyczące rzekomego oszustwa mają związek z zasiadaniem w jury aktorki i tancerki Miryam Benedited, prywatnie przyjaciółki pochodzącej z Kuby Chanel.