Reklama

Eurowizja 2022

Eurowizja 2022: kim jest Chanel? Przed Eurowizją była zamieszana w skandal

Hiszpanię podczas Eurowizji 2022 reprezentuję Chanel. Jej droga na konkurs nie była jednak łatwa - po eliminacjach wybuchł skandal, ponieważ część fanów uważa, że doszło do oszustwa podczas głosowania jury. Pojawiły się nawet groźby śmierci.

Hiszpanię podczas Eurowizji 2022 reprezentuję Chanel. Jej droga na konkurs nie była jednak łatwa - po eliminacjach wybuchł skandal, ponieważ część fanów uważa, że doszło do oszustwa podczas głosowania jury. Pojawiły się nawet groźby śmierci.
Chanel reprezentuje Hiszpanię podczas Eurowizji 2022 /Borja B. Hojas/Redferns /Getty Images

31-letnia Chanel, a właściwie Chanel Terrero, reprezentuje Hiszpanię 14 maja w Turynie podczas finału tegorocznej edycji Eurowizji. 

Piosenkarka, aktorka i tancerka urodziła się na Kubie, w Hawanie, a w wieku trzech lat jej rodzina przeniosła się do Katalonii. Jako 16-latka zaczęła występować w lokalnym teatrze muzycznym. 

Spełnia się również jako aktorka i tancerka. Występowała m.in. podczas występu Shakiry na gali rozdania europejskich nagród MTV w 2010. W 2022 roku wygrała hiszpański Benidorm Fest, śpiewając piosenkę "SloMo". Z tym utworem wystąpi także na eurowizyjnej scenie.

Reklama

Przypomnijmy, że Hiszpania należy do tzw. Wielkiej Piątki, czyli krajów płacących na Eurowizję i mających zapewnione miejsce w finale.

Eurowizja 2022: skandal po eliminacjach w Hiszpanii

W lutym 2022 roku Maria Eizaguirre, rzecznik prasowa hiszpańskiej stacji radiowo-telewizyjnej RTVE, po finale konkursu muzycznego Benidorm Fest, który 29 stycznia wygrała Chanel, pojawiły się kontrowersje, negatywne opinie wobec decyzji jury, a także groźby. "Członkom jury grożono m.in. śmiercią" - ujawniła Eizaguirre, podkreślając, że każdy z nich "dysponuje niezależnością podczas głosowania".

Przedstawicielka RTVE zapewniła, że pomimo nacisków ze strony części niezadowolonych widzów, hiszpańska stacja nie upubliczni informacji na temat tego, w jaki sposób głosowali poszczególni członkowie jury. To właśnie głosowanie kapituły złożonej z grona ekspertów ds. muzyki i tańca, przechyliło szalę zwycięstwa na rzecz Chanel, która w Benidormie wygrała z piosenką "SloMo".

Sprawdź tekst piosenki "SloMo" w serwisie Tekściory.pl!

Hiszpańskie media wskazują, że liczne zarzuty w sieciach społecznościowych dotyczące rzekomego oszustwa mają związek z zasiadaniem w jury aktorki i tancerki Miryam Benedited, prywatnie przyjaciółki pochodzącej z Kuby Chanel.