Reklama

Eurowizja 2022

Eurowizja 2022: Karolina Stanisławczyk i Chika Toro z utworem "Move". Teledysk już w sieci!

Znana z hitu "Cliché" Karolina Stanisławczyk połączyła siły z kolumbijską piosenkarką - Chiką Toro, czego efektem jest taneczna, latynoska piosenka "Move". To z tą piosenką chce reprezentować Polskę podczas Eurowizji 2022. Do sieci trafił teledysk do numeru.

Karolina Stanisławczyk pojedzie na Eurowizję 2022?

Utwór powstał w niezwykłych okolicznościach, które bezpośrednio wiążą się z wydaniem wcześniejszych piosenek z udziałem Chiki Toro - "Polombia" (posłuchaj!) oraz "Dziękuję Ci Polsko"

Zainteresowanie kolumbijskiej wokalistki naszym krajem, po komercyjnym sukcesie piosenek z Popkiem, rozpoczęło nowy, polski rozdział w karierze Chiki Toro. Przenosiny do Polski, a także kontynuacja współpracy ze słowackim producentem Peterem Pannem (Peter Macko) oraz chęć nawiązania współpracy z polskimi artystami zaowocowały zaproszeniem Karoliny Stanisławczyk do stworzenia ich wspólnej piosenki "Move"

Reklama

Piosenka utrzymana jest w latynoskich, reggaetonowych brzmieniach; zawiera tekst w języku hiszpańskim, angielskim i polskim. Piosenka "Move" została zakwalifikowana do finału polskich preselekcji do konkursu Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego w Warszawie.

"Nasza piosenka to prawdziwy wulkan energii. Świetnie się nam razem pracowało i nie możemy doczekać się show, które przygotowujemy na finał preselekcji do Eurowizji! Jest to dla nas nowe, super doświadczenie, a także, mam nadzieję, dla naszych fanów, którzy nie są przyzwyczajeni do takiego niecodziennego połączenia" - mówi Karolina Stanisławczyk.

Piosenka do sieci trafiła 28 stycznia i jest kontynuacją historii z poprzedniego teledysku Karoliny Stanisławczyk pt. "Rio". Produkcją piosenki zajął się słowacki producent Peter Pann.