Reklama

Eurowizja 2021

Kto w tym roku komentuje Eurowizję dla TVP i gdzie jest Artur Orzech?

Po raz pierwszy od wielu lat podczas transmisji Eurowizji w TVP nie usłyszymy Artura Orzecha. To efekt jego sporu ze stacją. Tegorocznymi komentatorami są Marek Sierocki i Aleksander Sikora.

Po raz pierwszy od wielu lat podczas transmisji Eurowizji w TVP nie usłyszymy Artura Orzecha. To efekt jego sporu ze stacją. Tegorocznymi komentatorami są Marek Sierocki i Aleksander Sikora.
Artur Orzech w tym roku nie skomentuje Eurowizji dla TVP /Artur Zawadzki /Reporter

Eurowizja w tym roku odbędzie się w dniach 18 - 22 maja w Rotterdamie. Polskę w drugim półfinale (20 maja) reprezentować będzie Rafał Brzozowski z piosenką "The Ride".

Gdzie jest Artur Orzech i dlaczego nie komentuje Eurowizji?

Artur Orzech w tym roku nie skomentuje Eurowizji. TVP zerwała z nim umowę krótko po tym, jak nie pojawił się na planie odcinka charytatywnego "Szansy na sukces". Orzech komentował później, że nie chciał prowadzić programu, w którym pojawia się Boys i Jan Pietrzak.

Po zerwaniu współpracy z TVP Artur Orzech zapowiedział, że skomentuje Eurowizję na swoim kanale na Youtube. Jednak do tej pory nie pojawiła się tam żadna treść.

Reklama

Kto zastąpił Artura Orzecha?

TVP zdecydowała, że byłego komentatora zastąpi duet Marek Sierocki - Aleksander Sikora. Sierocki skomentuje występy ze studia w Warszawie. Sikora jest również reporterem stacji w Rotterdamie.

Warto przypomnieć, że ostatni raz duet komentował Eurowizję dla TVP prawie 30 lat temu. Wtedy Artur Orzech współpracował z Marią Szabłowską.

Kim są Marek Sierocki i Aleksander Sikora?

Marek Sierocki to dziennikarz muzyczny, który swój debiut telewizyjny zaliczył jeszcze w latach 80. Kierował Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej w Opolu i redakcją rozrywki Telewizji Polskiej. Sierocki najczęściej kojarzony jest z programem Teleexpress, w którym od ponad 30 lat pełni rolę eksperta. W marcu 2021 zastąpił Artura Orzecha w roli konferansjera w "Szansie na Sukces".

Aleksander Sikora swoją przygodę z mediami zaczął w 2011 roku. W pierwszych latach związany ze stacjami muzycznymi - Viva Polska i 4fun.tv. W latach 2015-2019 reporter portalu Plotek.pl. Od 2016 roku regularnie pojawiał się w programie "Pytanie na Śniadanie" jako ekspert od świata show-biznesu, a trzy lata później został jednym ze współprowadzących. Ponadto widzowie TVP mogą go znać z programów "Dance Dance Dance" oraz Eurowizji Junior 2019, którą również prowadził.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Artur Orzech | Aleksander Sikora | Marek Sierocki | Eurowizja 2021 | TVP