Reklama

Eurowizja 2021

Eurowizja 2021: Są wyniki testów na koronawirusa w polskiej ekipie. Co z występem Rafała Brzozowskiego?

W poniedziałkowy wieczór polska delegacja na Eurowizję 2021 otrzymała negatywne wyniki na koronawirusa. Jeśli w środę się one potwierdzą, to Rafał Brzozowski wystąpi na próbach przed półfinałem.

W poniedziałkowy wieczór polska delegacja na Eurowizję 2021 otrzymała negatywne wyniki na koronawirusa. Jeśli w środę się one potwierdzą, to Rafał Brzozowski wystąpi na próbach przed półfinałem.
Rafał Brzozowski podczas próby w Rotterdamie /Rex Features /East News

W Rotterdamie trwają intensywne przygotowania do 65. Konkursu Piosenki Eurowizji. W ubiegłym roku konkurs odwołano z powodu pandemii koronawirusa. W Holandii ostatecznie zapadła decyzja, że w Rotterdam Ahoy uczestników wspierać będą fani. Festiwal odbędzie się zgodnie z planem w dniach 18, 20 (półfinały) i 22 maja (finał).

Wszystkie ekipy regularnie są testowane na obecność koronawirusa. Podczas rutynowej kontroli jeden z członków polskiej delegacji otrzymał pozytywny wynik. Był to pierwszy taki przypadek w dotychczasowych ośmiu dniach prób. Jeden z eurowizyjnych serwisów podał, że nie jest to nikt z osób występujących na scenie z Rafałem Brzozowskim (wokaliście towarzyszy chórzysta Paweł Skiba - sprawdź! - i czterech tancerzy z Egurrola Dance Studio).

Reklama

Zgodnie z przepisami, które zostały przyjęte przy organizacji Eurowizji, cała polska delegacja została odizolowana i czekała na wyniki testu PCR. W związku z regulacjami zawartymi w protokole bezpieczeństwa Rafał Brzozowski i cała polska delegacja nie wzięła udziału w niedzielnej ceremonii otwarcia Eurowizji 2021 i nie pojawiła się na turkusowym dywanie.

Taki sam los spotkał reprezentacje Islandii (pozytywny wynik testu w ekipie) oraz Malty i Rumunii (którzy mieszkają w tym samym hotelu, co Polacy i Islandczycy).

Sprawdź tekst i polskie tłumaczenie utworu "The Ride" w serwisie Tekściory.pl!

W poniedziałkowy wieczór pojawiły się wyniki testów PCR - wszystkie były negatywne. Jeśli w środę się one potwierdzą, Rafał Brzozowski z polską ekipą pojawi się w Rotterdam Ahoy na próbach generalnych przed czwartkowym występem w półfinale.

"Ja się czuję świetnie, testy mamy negatywne, wszyscy są zdrowi. Śniadania nam przynoszą do pokojów" - mówi Brzozowski podczas instagramowej transmisji na żywo.

Europejska Unia Nadawców przygotowała się na wypadek wystąpienia objawów COVID-19 u reprezentantów biorących udział w konkursie. W takiej sytuacji organizatorzy mają do dyspozycji nagranie zapasowe, tzw. live-on-tape, zrealizowane przez polską delegację 20 marca w podwarszawskiej hali Transcolor.

W środę o godzinie 15:00 zaplanowana jest pierwsza próba 2. półfinału, a o godzinie 21:00 zostanie pokazany cały koncert dla jurorów, tzw. jury show. Jeśli do tego czasu nasza delegacja - tancerze i Rafał - nie zostaną wypuszczeni z hotelu (bo np. ktoś z nich będzie miał pozytywny wynik na koronawirusa) to jurorzy obejrzą nagrany występ z czwartkowej próby.

Rafał Brzozowski reprezentuje Polskę z piosenką "The Ride" (sprawdź!). Ostatnie notowania bukmacherów dają mu przedostatnie, 16., miejsce w swoim półfinale.

Autorami "The Ride" są kompozytorzy ze Szwecji - Joakim Övrenius, Thomas Karlsson, Clara RubenssonJohan Mauritzson.

"Myślę, że ta piosenka ma szansę stać się przebojem nie tylko w Polsce. Michał może nie wiedział tego, że hasło tegorocznej Eurowizji to 'Open up', czyli 'Otwórzmy się'. Trzeba się teraz zjednoczyć, bo ciężko jest artystom w tych czasach przetrwać. Moja piosenka jest za granicą dobrze przyjmowana. To tylko w Polsce gdzieś czasem pojawia się szpileczka" - podkreśla Rafał, dodając, że jego piosenka otwiera "gdzieś jakieś furtki zagraniczne".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rafał Brzozowski | Eurowizja 2021 | koronawirus