Reklama

Eurowizja 2021

Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski już w Rotterdamie po testach na COVID-19. Co za show na lotnisku!

Rafał Brzozowski rozpoczął swój "The Ride" w Rotterdamie, gdzie wystartuje w w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji. Na miejscu przeszedł test na koronawirusa.

Rafał Brzozowski rozpoczął swój "The Ride" w Rotterdamie, gdzie wystartuje w w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji. Na miejscu przeszedł test na koronawirusa.
Rafał Brzozowski z ekipą na Okęciu przed wylotem na Eurowizję /AKPA

Przypomnijmy, że z powodu pandemii koronawirusa odwołano Konkurs Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie (Holandia). Choć sytuacja na całym świecie wciąż nie jest ustabilizowana, w tym roku festiwal ma się odbyć zgodnie z planem w dniach 18, 20 (półfinały) i 22 maja (finał).

Reprezentantem Polski został znany z "Koła fortuny""Jaka to melodia?" Rafał Brzozowski (w konkursie wystartuje jako Rafał). Wokalista w Rotterdamie wykona piosenkę "The Ride" (sprawdź tekst i polskie tłumaczenie!).

Reklama

Polak wystąpi w drugim półfinale, który według specjalistów od Eurowizji jest słabiej obsadzony. Główni faworyci do wygranej - Malta (sprawdź!) i Szwecja (posłuchaj!) - rywalizować będą w pierwszym półfinale. W czołówce są także Francja i Włochy, czyli przedstawiciele tzw. Wielkiej Piątki, którzy mają gwarantowane miejsca w finale.

W Rotterdamie rozpoczęły się już sceniczne próby uczestników konkursu. W najbliższym czasie Brzozowski (tak jak inni uczestnicy) co dwa dni będzie przechodził testy na koronawirusa.

Relację z pożegnania na lotnisku Okęcie w Warszawie zrobiła "Panorama".

"Wydaje się, że wszystko udało się przygotować, tak jak chcieliśmy. Dopiero teraz zaczynam czuć te emocje związane z wyjazdem, z wylotem" - powiedział Rafał Brzozowski przed kamerą TVP.

"To moment, żeby się tym cieszyć i skupić troszeczkę. Zamierzam pojechać z pokorą, ale i radością wykorzystać to wszystko nad czym pracowaliśmy" - dodał, a w materiale można było zobaczyć popis polskiej ekipy, który dali na Okęciu.