Reklama

Eurowizja 2021

Eurowizja 2021: Jak podczas pierwszej próby wypadł Rafał Brzozowski?

Rafał Brzozowski jest już po pierwszej próbie przed swoim występem na Eurowizji 2021. Jak wypadł wokalista? Polski gwiazdor spotkał się również po raz pierwszy z dziennikarzami.

Rafał Brzozowski jest już po pierwszej próbie przed swoim występem na Eurowizji 2021. Jak wypadł wokalista? Polski gwiazdor spotkał się również po raz pierwszy z dziennikarzami.
Rafał Brzowski podczas programu "Jaka to melodia?" /Tricolors /East News

Przypomnijmy, że z powodu pandemii koronawirusa odwołano Konkurs Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie (Holandia). Choć sytuacja na całym świecie wciąż nie jest ustabilizowana, w tym roku festiwal ma się odbyć zgodnie z planem w dniach 18, 20 (półfinały) i 22 maja (finał).

Reprezentantem Polski został znany z "Koła fortuny""Jaka to melodia?" Rafał Brzozowski (w konkursie wystartuje jako Rafał). Wokalista w Rotterdamie wykona piosenkę "The Ride" (sprawdź tekst i polskie tłumaczenie!).

Reklama

Polak wystąpi w drugim półfinale, który według specjalistów od Eurowizji jest słabiej obsadzony. Główni faworyci do wygranej - Malta (sprawdź!) i Szwecja (posłuchaj!) - rywalizować będą w pierwszym półfinale. W czołówce są także Francja i Włochy, czyli przedstawiciele tzw. Wielkiej Piątki, którzy mają gwarantowane miejsca w finale.

W Rotterdamie rozpoczęły się już sceniczne próby uczestników konkursu. Pierwsze przymiarki do półfinałowego występu Rafała Brzozowskiego odbyły się w poniedziałek 10 maja po godzinie 14.

Brzozowski - zgodnie z przewidywaniami - ubrany był na scenie w czarny garnitur. Słynne już okulary przeciwsłoneczne wokalista ściąga na samym początku i ubiera ponownie na zakończenie piosenki.

Na scenie towarzyszą mu tancerze z Egurrola Dance Studio. Ci ubrani są natomiast na biało. Dokładnie to, co wydarzyło się na scenie, opisują wysłannicy serwisu eurowizja.org.

"Na początku Rafał chwyta za kamerę i przesuwa ją na scenie. Prezentacja jest bardzo taneczna, a w tle widzimy sceny z teledysku. Dużą rolę w występie odgrywają chórki, które słyszymy w tle. Na scenie dominują kolory w odcieniach niebieskiego i różu. Są one fajnie dobrane. Sam występ jest bardzo ciekawy. Choreografia jest dobrze dopracowana. Rafał musi z pewnością popracować jeszcze nad wokalem" - czytamy.

Polscy dziennikarze zauważają również, że drugie wejście podczas pierwszej próby było dla Polaka zdecydowanie lepsze. Pojawiła się też pirotechnika oraz dym. Jego występ podczas relacji na żywo ocenili na 6/10.

Zdecydowanie odmienne zdanie ma Łukasz Mantiuk, przedstawiciel All About Music.

"Występ sam w sobie by się obronił, jednak wokal Rafała jest kompletnie fatalny. To dziwne, bo przecież Rafał dobrze śpiewa, a tu coś ewidentnie jest nie tak. Plus dziwne momenty jak 'ruszanie' kamery czy chwila, gdzie chórzysta śpiewa swoje, a Brzozowski co innego. Dziwne. Nie sądzę abyśmy awansowali" - napisał.

Nagranie z pierwszej próby możecie zobaczyć poniżej:

Podczas pierwszego spotkania z dziennikarzami Rafał Brzozowski opowiadał m.in. o teledysku do utworu "The Ride" i neonach, które będą dominować też na scenie podczas jego występu. Wspomniał też o ich popularności w Polsce i Muzeum Neonów w Warszawie. Wokalista przyznał też, że na Eurowizję przyjechał przede wszystkim zdobyć doświadczenia.

Brzozowski pytany był m.in. o prowadzenie Eurowizji Junior 2020. Dodał, że w śpiewaniu - w przeciwieństwie do konferansjerki - chodzi przede wszystkim o emocje.