Reklama

Eurowizja 2019

Reklama

Eurowizja 2019: Tulia w czołówce oglądalności, ale poza finałem

Ponad 180 tys. odtworzeń na oficjalnym kanale Eurowizji na Youtubie ma występ grupy Tulia - to drugi najlepszy wynik z pierwszego półfinału, jednak Polki nie awansowały dalej.

Reprezentantka Cypru Tamta podczas Eurowizji 2019

Formacja Tulia, którą tworzą Tulia Biczak, Joanna SinkiewiczDominka Siepka Patrycja Nowicka wystąpiła na Eurowizji z piosenką "Pali się (Fire of Love)". Reprezentantki naszego kraju usłyszeliśmy jako czwarte w kolejności. Polki zaprezentowały się na ruchomym podeście, ograniczając choreografię sceniczną do minimum. Zobacz występ Tulii na Eurowizji:

Sprawdź tekst piosenki "Pali się (Fire of Love)" w serwisie Tekściory.pl!

Reklama

Zanim jednak polski zespół pojawił się na scenie, przed publicznością zgromadzoną w Tel Awiwie wystąpiły jeszcze trzy reprezentacje.

Jako pierwszą na scenie zobaczyliśmy przedstawicielkę Cypru Tamtą, która wykonała piosenkę "Replay" (posłuchaj!). To właśnie ona może pochwalić się najlepszym wynikiem oglądalność na oficjalnym kanale Eurowizji - ponad 270 tys. odsłon.

Kolejność startowa nie ma tu znaczenia; przed Tulią pojawili się jeszcze reprezentanci Czarnogóry (D Mol z piosenką "Heaven" - posłuchaj!) i Finlandii (Darude z utworem "Look Away" (posłuchaj!), w którym towarzyszył mu wokalista Sebastian Rejman). Te występy mają jednak zaledwie po ok. 30 tys. odtworzeń.

Sporą popularnością cieszyły się występy Neveny Božović z Serbii (ponad 145 tys.) i reprezentantki Australii - Kate Miller-Heidke - która zgodnie z tytułem jej piosenki "Zero Gravity" unosiła się nad ziemią (ponad 143 tys.).


Sprawdź tekst utworu "Zero Gravity" w serwisie Teksciory.pl

Wyniki głosowania

Według łączonych wyników głosowania do finału awansowały następujące kraje (kolejność przypadkowa): Grecja, Białoruś, Serbia, Cypr, Estonia, Czechy, Australia, Islandia, San Marino oraz Słowenia. Polska ponownie nie awansowała do finałowego koncertu.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje