Reklama

Eurowizja 2019

Reklama

Eurowizja 2019: Kto w składzie polskiego jury?

Poznaliśmy pełny skład polskiego jury, które oceniać będzie występy uczestników 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie.

Poznaliśmy pełny skład polskiego jury, które oceniać będzie występy uczestników 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie.
Dominika Gawęda (Blue Cafe) znalazła się w składzie polskiego jury na Eurowizję /VIPHOTO /East News

Europejska Unia Nadawców ujawniła, że w skład polskiego jury wejdą wokalistka Ania Wyszkoni i jej partner i menedżer Maciej Durczak, liderzy grupy Blue Cafe: gitarzysta i kompozytor Paweł Rurak-Sokal i wokalistka Dominika Gawęda oraz prowadzący "Koła fortuny" Rafał Brzozowski.

Zwycięzcę w głosowaniu jury w tym roku wybierze 205 osób z całej Europy związanych z branżą muzyczną. Swoje głosy oddawać będą oni podczas prób (półfinały) i w finale.

Laureat całego konkursu zostanie wyłoniony na podstawie punktów przyznawanych w głosowaniu jury i telewidzów w stosunku 50:50.

Reklama

Przypomnijmy, że podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji polskim reprezentantem będzie zespół Tulia z utworem "Fire Of Love" (Pali się)".

Za tekst kompozycji odpowiada Sonia Krasny (język polski) oraz Jud Friedman i Allan Rich (język angielski), muzykę stworzyła Nadia Dalin. Producentem utworu został Marcin Kindla.

Sprawdź tekst piosenki "Pali się (Fire of Love)" w serwisie Tekściory.pl!

Pierwotna wersja piosenki znalazła się na rozszerzonej wersji debiutanckiej albumu Tulii, który ukazał się 25 maja 2018 roku. Na potrzeby Eurowizji piosenkę przearanżowano i dodano wstawki w języku angielskim.

Formację tworzą Tulia Biczak, Joanna SinkiewiczDominka Siepka Patrycja Nowicka.

"Mamy nadzieję, że dojdziemy do finału, a tam zajmiemy jak najwyższą pozycję" - napisała Dominika Siepka na Instagramie.

Polska delegacja wylatuje do Tel Awiwu 3 maja, a już 4 maja o 11:00 czasu polskiego rozpocznie się pierwsza próba techniczna z udziałem grupy Tulia.


Bukmacherzy nadal nieubłagani

Mimo intensywnej promocji notowania Tulii u bukmacherów nadal pozostają bardzo niskie. Według ostatnich typów polskie reprezentantki nie awansują do finału, zajmując w swoim półfinale 12. miejsce. Zwycięzcą całej imprezy zostać ma natomiast przedstawiciel Holandii Duncan Laurence z numerem "Arcade" (posłuchaj!).Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL