Reklama

Eurowizja 2017

Kasia Moś na Eurowizji: Czytelnicy Interii nie wierzą w jej sukces

W ankiecie, w której pytaliśmy o to, jak Kasia Moś poradzi sobie na tegorocznej Eurowizji w Kijowie, ponad połowa odpowiadających zaznaczyła, że Polka nie awansuje do finału.

Kasia Moś dostanie się do finału Eurowizji?

Kasia Moś w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji zaprezentuje się w pierwszym półfinale (9 maja, godzina 21) z piosenką "Flashlight". Przypomnijmy, że Polka wygrała krajowe preselekcje, które odbyły się 18 lutego i pokonała m.in. Carmell, Rafała Brzozowskiego, PaullęLanberry.

Pod koniec marca uruchomiliśmy ankietę, w której pytaliśmy użytkowników Interii o to, jak w Kijowie wypadnie Moś. W naszej ankiecie oddano ponad 38 tys. głosów. Jak kształtują się wyniki?

52 procent głosujących jest zdania, że Kasia Moś w Kijowie wypadnie słabo. Według większości Polka nie awansuje nawet do półfinału.

Reklama

Zdecydowanie mniej osób głosowało na kolejne opcje. 22 procent wybierających twierdzi, że wokalistka wypadnie na Eurowizji zaledwie średnio. Według nich Moś uda się awansować do finału, tam jednak zajmie końcowe lokaty.

15 procent osób biorących udział w ankiecie uważa natomiast, że Polka zaprezentuje się całkiem nieźle, co skończy się miejscem w środku finałowej stawki.  

Najrzadziej wybieraną opcją była ta, według której Kasia Moś mogłaby wygrać Eurowizję lub znaleźć się w czołówce stawki. W tak scenariusz wierzy zaledwie 11 procent głosujących.

Sprawdź tekst piosenki "Flashlight" w serwisie Teksciory.pl!

Mimo iż Kasia Moś chwalona jest za występy na próbach, to jednak bukmacherzy nie dają jej szans do finału. Według ich prognozy Moś uplasuje się tuż za miejscami dającymi awans do finału.

Niezbyt entuzjastycznie do piosenki "Flashlight" podeszli członkowie Międzynarodowego Klubu Stowarzyszenia Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji (OGAE). W ich głosowaniu Kasia Moś znalazła się na 29. miejscu spośród wszystkich uczestników.

W Polkę wierzą natomiast m.in. Elżbieta Zapendowska, Włodek Pawlik oraz Michał Szpak.

"Kasia ma duże szanse, jeśli nie na wygranie Eurowizji, to na powalczenie o miejsce w ścisłej czołówce" - typował Włodek Pawlik. Jego zdaniem "wokalistka ma znakomity, pełen ekspresji głos, ciekawą - ukazującą jej walory wokalne piosenkę and last but not least - jest atrakcyjną, świetnie czującą scenę artystką".

Drugi półfinał Eurowizji zaplanowany został na 11 maja, natomiast finał na 13 maja.