Reklama

Eurowizja 2016

Eurowizja 2016: Użytkownicy Interii wybrali Michała Szpaka

Ponad pół miliona głosów zostało oddanych w specjalnej ankiecie, w której pytaliśmy, kto powinien reprezentować Polskę na Eurowizji w 2016 roku. Internauci największym poparciem obdarowali Michała Szpaka.

W sobotę (5 marca) telewidzowie zdecydują, który z wykonawców pojedzie jako przedstawiciel naszego kraju na Eurowizję. W finałowym koncercie wystąpią Edyta Górniak ("Grateful"), Natalia Szroeder ("Lustra"), Taraka ("In The Rain"), Aleksandra Gintrowska ("Missing"), Michał Szpak ("Color of Your Life"), Kasia Moś ("Addiction"), Dorota Osińska ("Universal") oraz Napoli ("My Universe").

Reklama

W notowaniach bukmacherów Polska na Eurowizji może nawet wygrać - zakładając, że w Sztokholmie reprezentować będzie nas właśnie Margaret. Jednak, jeżeli pod uwagę brać wyniki ankiety przeprowadzonej przez Interię, do Szwecji pojedzie Michał Szpak.

Wokalista z utworem "Color of Your Life" zdobył  45 procent poparcia internautów, którzy głosowali w ankiecie. Na drugim miejscu, z niewielką stratą do prowadzącego, uplasowała się  Margaret z utworem "Cool Me Down" (43 procent).

Sprawdź tekst i tłumaczenie utworu "Color of Your Life" w serwisie Teksciory.pl!

Sprawdź tekst "Cool Me Down" w serwisie Teksciory.pl!

Dwójka artystów zdominowała zestawienie. Łącznie zdobyli oni 88 procent poparcia. Na trzeci miejscu ex aequo znaleźli się Edyta Górniak oraz zespół Taraka (na wokalistkę i grupę chciało głosować po cztery procent biorących udział w ankiecie).

Sprawdź tekst "Grateful" w serwisie Teksciory.pl!

Jeszcze mniejszym zainteresowaniem mogą pochwalić się Natalia Szroeder oraz Aleksandra Gintrowska (obie otrzymały 2 procent wszystkich głosów).

Sprawdź tekst "Lustra" w serwisie Teksciory.pl!

Dorota Osińska, Napoli oraz Kasia Moś w naszej ankiecie zdobyły zero procent.

Łącznie w ankiecie oddano ponad 530 tysięcy głosów.

Zwycięzca w naszej ankiecie cieszy się, że jego utwór jest popularny, jednak zaznacza, że stawka jest wyrównana i wcale nie jest powiedziane, że to on pojedzie na Eurowizję. Zrobi jednak wszystko, aby tam się dostać.

- Jestem podekscytowany i jednocześnie mam nadzieję, że w sobotę wieczorem uda mi się podczas występu przekazać emocje, jak najlepiej zaśpiewać - mówił w rozmowie z Interią Michał Szpak.

- Poziom tegorocznych preselekcji jest niezwykle wysoki, co ogromnie mnie cieszy. Konkurowanie z tak znakomitą artystką jak Edyta Górniak, daje mi dodatkowego "kopa". Nikogo się nie obawiam, bo wszyscy stajemy do równej gry, a o tym, kto wygra zdecydują widzowie w głosowaniu - dodał Szpak.

Przypomnijmy, że w 2015 roku Eurowizję reprezentowała Monika Kuszyńska. Awansowała ona do finału, gdzie uplasowała się na 23. miejscu na 27 możliwych. Zwycięzcą konkursu został Mans Zelmerlow.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Michał Szpak | Margaret