Reklama

Eurowizja 2016

Eurowizja 2016: Edyta Górniak z premierą "Grateful" w RMF FM

Dziś tuż po godz. 20 w RMF FM odbędzie się oficjalna premiera piosenki "Grateful", z którą Edyta Górniak startuje w polskich preselekcjach do Eurowizji.

Edyta Górniak ponownie stara się o wyjazd na Eurowizję

"Przez wiele lat, kiedy namawiano mnie, by reprezentować Polskę ponownie, obawiałam się tej ogromnej presji, bo przecież gdybym zajęła wtedy piąte miejsce, to miałabym do pokonania dwa, trzy miejsca i byłaby jakaś szansa. Teraz mam do pokonania jedno miejsce, jeśli się oczywiście znajdę w Sztokholmie. To nie jest pewne, bo muszę przejść preselekcję i stanąć w szeregu z innymi artystami polskimi, którym też na pewno bardzo zależy i są świetnie przygotowani" - mówiła Edyta Górniak w RMF FM, gdy ogłosiła, że ponownie spróbuje swoich sił na Eurowizji.

Reklama

Sprawdź tekst "Grateful" w serwisie Teksciory.pl

"Zapytałam siebie, czy jestem w stanie udźwignąć presję walki z legendą i z samą sobą. Nie wiem, czy pokonam samą siebie, nie mam pewności, nie mam na to recepty" - podkreślała.

14 lutego na walentynkowym koncercie w Krakowie odbyła się premiera ballady "Grateful". Dwa dni później oficjalnie ogłoszono, że Górniak znalazła się w gronie dziewięciu finalistów, którzy rywalizować będą o głosy telewidzów. Finał krajowych preselekcji do Eurowizji odbędzie się 5 marca.

Oficjalną studyjną wersję piosenki "Grateful" Edyta Górniak premierowo zaprezentuje w Radiu RMF FM.INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Edyta Górniak | Eurowizja 2016 | RMF FM