Reklama

Eurowizja 2016

Eurowizja 2016: Edyta Górniak oficjalnie zaprezentowała "Grateful"

Po godzinie 20 na antenie RMF FM został oficjalnie zaprezentowany utwór "Grateful", z którym Edyta Górniak startuje w polskich preselekcjach. Utwór pojawił się również na oficjalnym kanale Edyty Górniak na Youtube.

Edyta Górniak zaprezentowała "Grateful"

"Przez wiele lat, kiedy namawiano mnie, by reprezentować Polskę ponownie, obawiałam się tej ogromnej presji, bo przecież gdybym zajęła wtedy piąte miejsce, to miałabym do pokonania dwa, trzy miejsca i byłaby jakaś szansa. Teraz mam do pokonania jedno miejsce, jeśli się oczywiście znajdę w Sztokholmie. To nie jest pewne, bo muszę przejść preselekcję i stanąć w szeregu z innymi artystami polskimi, którym też na pewno bardzo zależy i są świetnie przygotowani" - mówiła Edyta Górniak w RMF FM, gdy ogłosiła, że ponownie spróbuje swoich sił na Eurowizji.

"Zapytałam siebie, czy jestem w stanie udźwignąć presję walki z legendą i z samą sobą. Nie wiem, czy pokonam samą siebie, nie mam pewności, nie mam na to recepty" - podkreślała.

Reklama

14 lutego na walentynkowym koncercie w Krakowie odbyła się premiera ballady "Grateful". Dwa dni później oficjalnie ogłoszono, że Górniak znalazła się w gronie dziewięciu finalistów, którzy rywalizować będą o głosy telewidzów. Finał krajowych preselekcji do Eurowizji odbędzie się 5 marca.

Za słowa piosenki odpowiadały Karolina Alexandra Covington i Monika Borzym-Janowska. Muzykę stworzyli natomiast Monika Borzym-Janowska, Mariusz Bogdan Obijalski, Robert Kamil Lewandowski. Produkcją, miksem i masteringiem zajął się Jarosław Baran.

"Jestem Wdzięczna za wszystko, czego doświadczyłam, co ukształtowało moją moralność, postawę życiową, wrażliowść. Za wszystko, co mnie złamało i co mnie umocowało. Za wysoką cenę, która uchroniła we mnie pokorę, bo to przecież najmocniejszy Partner w życiu. Jestem Wdzięczna za Was. Za Waszą Miłość, dobroć, mądrość. Za otwartość i oddanie. Za wrażliwość i za Wasz wysiłek w walce o wewnętrzny rozwój. Widzę go. Czytam. Czuję. Dziękuję za to" - napisała po premierze Edyta Górniak na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Posłuchaj utworu "Grateful": 

Sprawdź tekst "Grateful" w serwisie Teksciory.pl!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Edyta Górniak | Eurowizja 2016