Reklama

Eurowizja 2016

Cleo pojedzie na Eurowizję? Tak twierdzi Donatan

Wokalistka nieoczekiwanie stała się jednym z głównych nazwisk wymienianych w kontekście polskiej reprezentacji na Eurowizję. O tym, że artystka pojedzie do Sztokholmu przekonany jest przyjaciel i współpracownik Donatan.

Wokalistka nieoczekiwanie stała się jednym z głównych nazwisk wymienianych w kontekście polskiej reprezentacji na Eurowizję. O tym, że artystka pojedzie do Sztokholmu przekonany jest przyjaciel i współpracownik Donatan.
Cleo wystąpił na Eurowizji w 2014 roku. Pojedzie na nią po raz drugi? /Ragnar Singsaas /Getty Images

Donatan postanowił podzielić się nowiną ze swoimi fanami na Facebooku (pisownia oryginalna):

"Już chyba wszyscy się domyślili więc można powiedzieć wprost - w 2016 roku na Eurowizję ponownie pojedzie CLEO. Zainteresowanie jej muzyką za granicą jest bardzo duże - stąd remix "Zabiorę Nas" wykonany przez BASTO. Szereg innych zdarzeń które potoczyły się bardzo dynamicznie i jeszcze jakiś czas temu były nie osiągalne dziś stały się faktem! Tym bardziej miło mi jest pochwalić się iż taką karierę rozwijają moi podopieczni - chcesz coś osiągnąć? Pracuj ze mną - jest k*rewsko ciężko ale warto!" - możemy przeczytać.

Reklama

Na razie ani sama zainteresowana, ani przedstawiciele TVP nie potwierdzili rewelacji dotyczących udziału Cleo na Eurowizji. Oficjalnie reprezentanta Polski mamy poznać pod koniec lutego. Wśród faworytów do tej pory wymienia się, m.in. Michała Szpaka (który wielokrotnie w wywiadach podkreślał, że bardzo chętnie pojechałby na Eurowizję), Stashkę oraz Sylwię Grzeszczak.

Cleo wysłana na Eurowizję przez Donatana:

Przypomnijmy, że Cleo miała okazję reprezentować już Polskę na Eurowizji. Zrobiła to w 2014 roku wraz z Donatanem. Duet z piosenką "My Słowianie - We Are Slavic" zajął 14 miejsce, zdobywając 62 punkty.

Obecnie wokalistka pracuje nad pierwszą solową płytą. Tym razem jednak nie pomaga jej Donatan. Pierwszym utworem promującym jej album jest numer "Zabiorę nas". Jego remiksu podjął się belijgski producent Basto, współpracujący w przeszłości m.in. z Britney Spears. Premiera wydawnictwa ma odbyć się jeszcze w tym roku.

Zobacz klip "Zabiorę nas":

Sprawdź tekst "Zabiorę nas" w serwisie Teksciory.pl

"Zajęliśmy się odrębnymi projektami. Donatan pracuje nad pewnym swoim grubym projektem, ja pracuję nad swoim, więc na razie dajmy wam odpocząć od siebie. Z racji tego, że chcemy się rozwijać, to pracujemy osobno" - mówiła Cleo w "Dzień Dobry TVN".

Cleo o rozstaniu z Donatanem:

Przypomnijmy, że 61. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się w Sztokholmie. Zeszłorocznym zwycięzcą został Mans Zelmerlow. Reprezentantka Polski, Monika Kuszyńska, zajęła 23. miejsce

Warto wspomnieć, że wokół udziału Polski na Eurowizji w ostatnim czasie pojawiło się sporo zaskakujących informacji. Według plotek Polska miała zostać wykluczona z konkursu i z powodu złamania statutu Europejskiej Unii Nadawców. EBU ostatecznie zdementowała te rewelacje:

"W przeciwieństwie do ostatnich doniesień, EBU nie zamierza pozbawić Polskich Członków, czyli TVP oraz Polskiego Radia, miejsca w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji. Przyglądamy się jednak nowemu prawu medialnemu w Polsce i będziemy kontynuowali kampanię mającą na celu ochronę pluralizmu i wolności mediów w tym kraju" -  głosiło oficjalne oświadczenie.

W styczniu pracę stracił również szef polskiej reprezentacji na Eurowizję, Mikołaj Dobrowolski.

Cleo w wywiadzie dla RMF MAXXX:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Cleo | Donatan | Eurowizja