Reklama

Eurowizja 2014

Conchita Wurst: Eurowizja w świecie mody

Eurowizyjna gwiazda Conchita Wurst wzięła udział w sesji zdjęciowej ze słynnym projektantem mody Karlem Lagerfeldem.

25-letnia zwyciężczyni ostatniego Konkursu Piosenki Eurowizji w lipcu tego roku pojawiła się na wybiegu w czasie pokazu mody kolekcji jesień/zima 2014 autorstwa Jeana Paula Gaultiera.

Teraz Conchita Wurst wzięła udział w sesji zdjęciowej do jesiennego katalogu "CR Fashion Book".

Obok wokalistki na fotografiach widnieje wspomniany już projektant Karl Lagerfeld oraz oczekująca dziecka modelka Ashleigh Good.

Conchita Wurst, naprawdę Tom Neuwirth, udzieliła również wywiadu magazynowi.

"Conchita to historia mojego życia. Dorastałam w małej austriackiej wiosce, której mieszkańcy są dosyć konserwatywni. Już jako dziecko przebierałam się za dziewczynkę" - przyznała.

Reklama

Zwyciężczyni Eurowizji 2014 powiedziała również, że regularne występy jako drag queen spowodowały, iż zapragnęła kariery w show-biznesie.

"To był punkt zwrotny. Poza tym, że się przebierałam i dobrze bawiłam, miałam okazję współpracować z wykonawcami estradowymi. Od nich nauczyłam się, że mogę robić to, na co mam ochotę. To otworzyło mi oczy na kompletnie nowy świat" - czytamy.

Słów uznania dla Conchity Wurst nie krył sam Karl Lagerfeld.

"Lubię Conchitę nie tylko dlatego, że ma wspaniały głos, ale też za to, że zrobiła coś, czego wcześniej nie uczynił nikt inny. Wszyscy słyszeliśmy już o kobietach z brodą, ale nigdy wcześniej nie widzieliśmy brodatego mężczyzny pozującego na kobietę" - ocenił słynny projektant.