Eurowizja 2011

Eurowizja: Jak poszło Magdzie? Zobacz!

Reprezentująca nasz kraj podczas Konkursu Piosenki Eurowizja wokalistka Magdalena Tul odbyła już pierwszą próbę i pierwszą konferencję prasową w Dusseldorfie. Wideo z występem piosenkarki możecie zobaczyć poniżej.

Jak informuje serwis OGAE Polska, Magdalena Tul jako pierwsza z uczestników tegorocznej Eurowizji została przepytana przez dziennikarzy. Żurnaliści chcieli się dowiedzieć, dlaczego wokalistka zdecydowała zaprezentować w Dusseldorfie polską wersję utworu "Jestem", choć przecież utwór posiada również bardziej przystępną dla międzynarodowej publiczności, anglojęzyczną interpretację.

Reklama

Magdalena Tul przyznała, że po zwycięstwie w preselekcjach rozważała zaprezentowanie "Jestem" w wersji angielskiej. Jednak polscy fani przekonali piosenkarkę, by na Eurowizji zaprezentowała utwór w rodzimym języku.

Wokalistka dodała też, że tekst w języku polskim bardzo dobrze współbrzmi z muzyką. Za tę odpowiedź dziennikarze nagrodzili Magdę brawami - donosi OGAE Polska.

Na pytanie dlaczego zdecydowała się na udział w Eurowizji artystka powiedziała, że to wielki zaszczyt dla wykonawcy, aby reprezentować swój kraj. Magdalena Tul zaznaczyła, że marzyła o tym od wielu lat, już nawet jako mała dziewczynka. Podkreśliła także, że "Jestem" to utwór jej autorstwa.

"Chciałam napisać dynamiczną piosenkę, podczas której także możemy wiele pokazać na scenie" - dodała.

Nasza reprezentantka podzieliła się również wrażeniami po pierwszej próbie. Magdalena Tul przyznała, że scena w Dusseldorfie jest mniejsza, niż to się wydawało naszej wokalistce.

Dużą niespodziankę sprawił Magdzie jeden z fanów z Republiki Południowej Afryki z OGAE Rest of The World, który wręczył naszej reprezentantce singiel z wersją "Jestem" w języku afrikaans.

Zobacz próbę Magdaleny Tul w Dusseldorfie:

Posłuchaj piosenek Magdy Tul w serwisie Muzzo.pl!

Dowiedz się więcej na temat: kraj | Magdalena Tul | piosenkarki | wokalistka | tul | eurowizja | Eurowizja