Reklama

Reklama

Earth Festival Uniejów 2021. Paweł Domagała: Dużo się dzieje

- Nie jestem radykałem, ale są rzeczy, które nic mnie nie kosztują, np. zakręcanie kranu podczas mycia zębów, czy segregacja śmieci - mówi w rozmowie z Interią Paweł Domagała. Autor przeboju "Weź nie pytaj" będzie jedną z gwiazd niedzielnego koncertu "Earth Festival. Gwiazdy dla Czystej Polski" w Uniejowie. Muzyczne wydarzenie będzie transmitowane na antenie Polsatu i na stronach Interii od godz. 20.

- Nie jestem radykałem, ale są rzeczy, które nic mnie nie kosztują, np. zakręcanie kranu podczas mycia zębów, czy segregacja śmieci - mówi w rozmowie z Interią Paweł Domagała. Autor przeboju "Weź nie pytaj" będzie jedną z gwiazd niedzielnego koncertu "Earth Festival. Gwiazdy dla Czystej Polski" w Uniejowie. Muzyczne wydarzenie będzie transmitowane na antenie Polsatu i na stronach Interii od godz. 20.
Paweł Domagała szykuje swoją czwartą płytę /Wojciech Stróżyk /Reporter

Koncert "Earth Festival. Gwiazdy dla Czystej Polski" to widowisko będące zwieńczeniem dwudniowego Earth Festivalu w Uniejowie, odbywającego się w dniach 21-22 sierpnia, organizowanego dzięki inicjatywie For Earth For Us we współpracy z m.in. Telewizją Polsat, Stowarzyszeniem Program Czysta Polska oraz Uzdrowiskiem Termalnym Uniejów i Termami Uniejów.

Na scenie wystąpią gwiazdy, którym bliskie są działania na rzecz ochrony środowiska. Ideą wydarzenia jest inspirowanie oraz uświadamianie społeczeństwa jak w prosty sposób można wprowadzić zmiany na lepsze, dla dobra naszej planety i przyszłych pokoleń.

Reklama

Jedną z gwiazd festiwalu będzie wokalista, muzyk i aktor Paweł Domagała, który prywatnie jest mężem aktorki Zuzanny Grabowskiej i ojcem dwóch dziewczynek. Jego rodzina stara się żyć ekologicznie i nie kupować zbędnych rzeczy.

Kasia Gawęska, Interia: Przed tobą występ na Earth Festival w Uniejowie, który promuje dbanie o środowisko. To bliski ci temat?

Paweł Domagała: - Nie jestem radykałem, ale są rzeczy, które nic mnie nie kosztują, np. zakręcanie kranu podczas mycia zębów, czy segregacja śmieci. Stosuję takie zabiegi, bo uważam, że warto - dla mnie są to drobnostki, ale przyczyniają się do większego dobra.

Twoje dzieci jakoś cię do tego inspirują?

- Dzieci mają teraz dużo większą świadomość niż moje pokolenie, bo te tematy przewijają się w szkole. Czasami, gdy nie zgaszę światła albo zapomnę posegregować śmieci, moje dzieci zwracają mi na to uwagę. Widzę, że edukacja naprawdę wiele tu daje.

Kwestie związane ze środowiskiem w ostatnich czasach coraz bardziej zahaczają o politykę. Według ciebie artyści powinni wypowiadać się w takich kwestiach?

- Nie uważam, żeby artyści muszą się wypowiadać na jakikolwiek temat, jeśli nie mają ochoty. Szczególnie, jeśli chodzi o tematy polityczne, które nigdy nie są czarno-białe. Myślę, że dla mnie ważniejsze jest promowanie nauki. Istotną kwestią jest też to, żeby pojawiły się środki pieniężne właśnie na edukację, żeby kiedyś ktoś stworzył na przykład akumulator, który byłby w stanie wytwarzać i przechowywać energię. To dużo cenniejsze i może nawet mniej czasochłonne niż wymyślanie kolejnych ustaw i rozporządzeń (śmiech). Pandemia również pokazała nam, że nauka to coś, w co należy inwestować.

Pandemia wpłynęła na ciebie jako twórcę?

- Podczas pandemii dużo pracowałem, bo tworzyłem płytę. Mogłem też zająć się rzeczami, na które wcześniej nie miałem czasu. Nie przeżyłem ostatnich miesięcy źle, ale odkryłem, że brakuje mi moich znajomych, bliskich mi osób. Ja raczej nie jestem zwierzęciem towarzyskim, ale jednak fajnie jest się spotkać z chłopakami z zespołu czy z innymi kolegami.

Podczas pandemii pracowałeś nad płytą "Wracaj", która jest chyba poszukiwaniem utraconej radości. Udało ci się ją znaleźć?

- Mam wspaniałą rodzinę, która daje mi radość. Dużo rzeczy wywołuje we mnie poczucie szczęścia. Ale na tej płycie chodziło o odnalezienie pierwotnej radości ze spełniania swoich marzeń. To był krok wstecz i powrót do tego, dlaczego w ogóle zacząłem robić to, co robię - po co tworzę muzykę, po co zająłem się aktorstwem. Dobrze było to zrobić.

A co dalej? Koncerty, płyta, inne plany?

- Jesteśmy w trakcie trasy koncertowej, która - mam nadzieję - dobiegnie do końca bez większych przeszkód. Zaangażowałem się też w różne projekty filmowe lub serialowe, o których na razie nie mogę mówić. Niebawem ukaże się też moja czwarta płyta pt. "Narnia". Dużo się dzieje. Mam nadzieję, że wszystko się powiedzie.

Paweł Domagała i przebój "Weź nie pytaj"

Paweł Domagała ma m.in. na koncie występy w serialach "Barwy szczęścia", "Powiedz TAK!", "Prosto w serce", "Druga szansa", "O mnie się nie martw" i filmach "Gotowi na wszystko. Exterminator", "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach", "Planeta singli", "Wkręceni" (obie części).

Sprawdź tekst utworu "Weź nie pytaj" w serwisie Teksciory.pl

Jego muzyczna przygoda na dobre rozpoczęła się w listopadzie 2016 r., kiedy to wypuścił debiutancki album "Opowiem ci o mnie". Dwa lata później do sprzedaży trafiła płyta "1984", która przyniosła wielki przebój "Weź nie pytaj" (ponad 132 mln odsłon, sprawdź!). Powstały liczne parodie i przeróbki tego nagrania, jak m.in. "Hymn matek" (18 mln), "Weź nie pie**ol" w wykonaniu Letniego (1,2 mln) czy "Weź nie kichaj" Kabaretu Paranienormalni.

Trzecią płytę "Wracaj" z listopada 2020 r. promowały utwory "Wracaj", "Popatrz na mnie" i "Ja tak umiem".

Zapowiedzią nowego materiału zatytułowanego "Narnia" (premiera na wiosnę 2022 r.) jest piosenka "Łe Łe", którą Domagała wykonywał m.in. podczas Polsat SuperHit Festival w Sopocie.

W tym roku myślą przewodnią festiwalu "Earth Festiwal" jest hasło #ZaczynamOdSiebie. Każdy z nas może zrobić coś dobrego dla Ziemi. Segregowanie śmieci, oszczędzanie wody i energii, zwracanie uwagi na skład produktów spożywczych - to tylko przykłady prostych działań, które mogą realnie przeciwdziałać postępującym zmianom klimatycznym.

Sprawdź tekst piosenki "Ja tak umiem" w serwisie Teksciory.pl!

"Earth Festival. Gwiazdy dla Czystej Polski" - kto wystąpi?

Podczas koncertu "Earth Festival. Gwiazdy dla Czystej Polski" swoje przeboje zaśpiewają m.in. Beata Kozidrak i Bajm, Michał Szpak, Kwiat Jabłoni, Dawid Kwiatkowski, Sylwia Grzeszczak, Roksana Węgiel, Paweł Domagała, Wilki, Golden Life, Enej, Sound'n'Grace i wielu innych.

"Earth Festival. Gwiazdy dla Czystej Polski" - prowadzący, transmisja, gdzie oglądać?

Koncert poprowadzą prezenterzy Polsatu: Krzysztof Ibisz (wraca do pracy po sekretnym ślubie z Joanną Kudzbalską) i Paulina Sykut-Jeżyna oraz tworzący prywatnie parę Wiktoria Gąsiewska i Adam Zdrójkowski. Transmisja wydarzenia od godziny 20:00 na antenie Polsatu i na stronach Interii.

Dodajmy, że Sykut-Jeżyna oraz Zdrójkowski jesienią pojawią się jako uczestnicy 15. edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo".

"Earth Festival" w Uniejowie to dwa dni po brzegi wypełnione aktywnościami dla dzieci i dorosłych w dedykowanym eko-miasteczku. Znajdą się tam eko-strefy edukacyjno-rozrywkowe, w których będzie okazja skorzystać z aktywności przygotowanych przez partnerów wydarzenia. Jedną z atrakcji będzie niepowtarzalna możliwość jazdy testowej samochodem wodorowym.

Na sobotni festiwalowy wieczór zaplanowano także kino plenerowe, podczas którego emitowane będą filmy: film dokumentalny National Geographic "Wroga Planeta" oraz kino akcji Telewizji Polsat "Wyzwanie". Start o godzinie 20:00.

Okazanie potwierdzenia szczepienia przeciw COVID-19 będzie konieczne do wejścia na teren koncertu. Dla osób niezaszczepionych zostanie stworzona strefa z ograniczoną liczbą uczestników, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Uczestnicy tej strefy zobowiązani będą do posiadania maseczki oraz zachowania dystansu 1,5 m od innych uczestników.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy