Reklama

Przystanek Woodstock 2017: Przyjadą Trivium i Orange Goblin

Mocne ogłoszenie od organizatorów Przystanku Woodstock - w 2017 r. w Kostrzynie nad Odrą zagrają metalowe grupy Trivium i Orange Goblin.

Mocne ogłoszenie od organizatorów Przystanku Woodstock - w 2017 r. w Kostrzynie nad Odrą zagrają metalowe grupy Trivium i Orange Goblin.
Na czele Trivium stoi Matt Heafy /Retna/PHOTOSHOT /Reporter

Wcześniej ogłoszono, że na Przystanku Woodstock 2017 zagrają metalowi wikingowie z Amon Amarth, punkowi weterani z The Exploited oraz Kyle Gass Band - rockowa formacja założona w 2011 r. przez muzyków znanych z Tenacious D.

Pochodzący z Orlando na Florydzie Trivium zaliczany jest do czołówki New Wave of American Heavy Metal. Dowodzony przez Matta Heafy'ego (wokal / gitara) kwartet ma w dorobku siedem studyjnych płyt, które sprzedały się w ponad milionowym nakładzie na całym świecie.

Na Przystanku Woodstock zespół skupi się na utworach z ostatniego albumu "Silence in the Snow" (2015). Geneza tego materiału sięga roku 2007, kiedy to zespół supportował Heaven and Hell podczas trasy po Japonii.

Reklama

"Gdy widziałem ich grających na żywo, poczułem coś, co do mnie naprawdę przemawia. Chodziło zwłaszcza o utwór 'Heaven and Hell' - wspomina Matt Heafy. - Nigdy wcześniej nie słyszałem tak dobrego podsumowania tego, czym jest metal. Po tym właśnie przyszedł do mnie utwór 'Silence in the Snow'. I wszystkim się spodobał, ale nie pasował do muzyki, którą wtedy tworzyliśmy. Być może dlatego, że nie byliśmy gotowi. To był zwiastun naszej przyszłości. A dziś dorośliśmy do tego utworu. To wymagało ogromnego rozwoju muzycznego i jesteśmy gotowi" - podkreśla lider Trivium.

Pod koniec 2015 r. w składzie grupy pojawił się nowy perkusista Paul Wandtke (m.in. musical "Rock Of Ages"), którego do zespołu polecił Mike Mangini, perkusista Dream Theater.

Sprawdź tekst "Silence In The Snow" w serwisie Tekściory.pl

Grupa Orange Goblin zaczęła działalność w połowie lat 90. (początkowo pod nazwą Our Haunted Kingdom). Początki Brytyjczyków to mieszanka stoner rocka i doom metalu. Z czasem w twórczości ekipy z Londynu pojawiły się też wpływy hard rocka, heavy metalu i punk rocka.

Wśród inspiracji muzycy wymieniają m.in. Black Sabbath, Motörhead, Thin Lizzy, Celtic Frost, Danzing czy Black Flag.

Studyjny dorobek zamyka płyta "Back from the Abyss" z 2014 r.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. 23. Przystanek Woodstock odbędzie się w terminie 3-5 sierpnia 2017 rokuKostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Przystanek Woodstock | Trivium | Orange Goblin
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy