Orange Warsaw Festival 2016

Reklama

Blossoms, Marcelina i Schoolboy Q na Orange Warsaw Festival 2016

Orange Warsaw Festival odsłania kolejne karty. Oprócz ogłoszonego pod koniec kwietnia Schoolboya Q na festiwalu wystąpią również Blossoms oraz Marcelina.

Blossoms

W tym roku stali się prawdziwą sensacją indie rocka. Na brytyjskiej scenie zaistnieli już kilka miesięcy temu, ale to lista BBC Radio 1 wskazująca najważniejszych artystów na dany rok stała się ich katapultą do sukcesu. Dziennikarze i krytycy umieścili młodą formację na czwartym miejscu plebiscytu. W ślad za dobrą prasą poszły przebojowe single: "At Most a Kiss" oraz "Getaway" oraz szereg koncertów na najważniejszych światowych festiwalach.

Schoolboy Q

Swój pierwszy wers napisał w wieku 16 lat. Kiedy miał 21 na serio związał się z muzyką, a dziś, jako 29-latek Schoolboy Q jest w czołówce amerykańskich raperów.

Reklama

Pochodzi z Los Angeles i to z tym miastem związał swoją artystyczną drogę. W 2006 roku podpisał kontrakt z wytwórnią TDE, i dziś obok Kendricka Lamara jest największą gwiazdą tego labelu. Razem z innymi raperami nagrywającymi pod tym szyldem - Jay Rockiem, Ab-Soulem i wspomnianym Lamarem tworzy formację Black Hippy, której ewentualny debiutancki album jest jedną z najbardziej oczekiwanych płyt amerykańskiego hip hopu. Kiedy to nastąpi? Nie wiadomo, na razie wspomina się o 2017 roku.

Schoolboy Q zaczął od dwóch mixtape-ów: "ScHoolboy Turned Hustla" oraz "Gangsta & Soul", wydanych odpowiednio w 2008 i 2009 roku. Nagrywki przygotowały grunt pod albumowy debiut zatytułowany "Setbacks", na którym raper pokazał już pełnię swoich możliwości. Jednak za jego pełnoprawne wejście do gry uznaje się album "Oxymoron", z lutego 2014. Album zadebiutował na pierwszym miejscu amerykańskiego Billboardu, co nie udało się nawet "Good Kid, M.A.A.D. City". Zresztą Lamar był jednym z kluczowych gości na tej płycie, obok Pharrella Williamsa, Tyler, The Creator czy Reakowon.

Marcelina

Marcelina to wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, która w ubiegłym roku wydała swój trzeci autorski album zatytułowany "Gonić burzę". Wcześniejsze płyty Marceliny, imienna oraz "Wschody/Zachody" przyniosły jej sporą rozpoznawalność, nominację do Fryderyka oraz współpracę m.in. z Happysad, Piotrem Roguckim oraz VNM-em, co potwierdza tylko szerokie muzyczne horyzonty artystki.

Orange Warsaw Festival odbędzie się w dniach 3-4 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Wystąpią m.in.: Lana Del Rey, Skrillex, Tom Odell, Daughter, Ten Typ Mes, Die Antwoord, Julia Marcell, Kaliber 44, Natalia Przybysz, Editors, Skunk Anansie oraz Sorry Boys.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Marcelina | Orange Warsaw | Schoolboy Q
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy