Reklama

Off Festival 2020: Mac DeMarco, Piernikowski i kto jeszcze?

Organizatorzy ujawnili kolejne gwiazdy tegorocznej edycji Off Festival w Katowicach. Kto pojawi się na imprezie organizowanej przez Artura Rojka?

Organizatorzy ujawnili kolejne gwiazdy tegorocznej edycji Off Festival w Katowicach. Kto pojawi się na imprezie organizowanej przez Artura Rojka?
Jedną z gwiazd Off Festival 2020 będzie Mac DeMarco /Josh Brasted/WireImage /Getty Images

OFF Festival Katowice 2020 odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia, tradycyjnie w Dolinie Trzech Stawów.

W listopadzie 2019 poznaliśmy pierwszych wykonawców, którzy pokażą się w Katowicach. Na scenie pojawi się nazywany ojcem punk rocka Iggy Pop (8 sierpnia 2020, Scena Perlage). Iggy był już gościem Off Festivalu w 2012 r. razem z legendarnym zespołem The Stooges.

Drugim ogłoszonym gościem był feministyczny punkrockowy zespół Bikini Kill. Ostatnim znanym wykonawcą był Tropical Fuck Storm - australijska formacja utrzymująca muzykę w klimatach szeroko pojętego rocka.  

Reklama

Teraz organizatorzy odkryli kolejne karty.

Na scenie w Katowicach pojawi się Mac DeMarco. To kanadyjski piosenkarz, który sam o sobie mówi, że gra jizz-jazz. DeMarco został także kuratorem Sceny Eksperymentalnej w niedzielę i zaprojektował specjalny kolekcjonerski bilet.

Kolejnym wykonawcą będzie Robert Piernikowski, znany m.in. ze składów projektów Napszykłat i Syny. Muzyka Polaka to pełna eksperymentów podróż do nieco mrocznego i psychodelicznego świata.

Podczas festiwalu posłuchać będzie można także synth popu prosto z Wielkiej Brytanii w wykonaniu Shury. Porównuje się ją do Madonny z nagrań z początków jej kariery.

Alyona Alyona to wielkie odkrycie środowiska muzycznego, a jej płyta "Pushka" stała się jedną z najważniejszych publikacji ubiegłego roku. Kiedyś ukraińska, zakompleksiona przedszkolanka, teraz - gwiazda rapowej sceny.

Kolejną postacią z Wielkiej Brytanii, choć urodzoną we Francji, będzie Folamour. To coś dla fanów muzyki house i disco.

Lazarus znany jest nie tylko z muzyki. To pochodzący z Malawi albinos. Jak wiadomo, życie w tym miejscu świata z przypadłością bielactwa nie jest łatwe. Lazarus jednak podjął walkę za pomocą muzyki. Dzięki finansowemu wsparciu Madonny wyprodukowano dokument na temat życia wokalisty, a sytuacją jego i podobnych do niego osób zainteresowało się ONZ i Amnesty International.  

Ostatnim znanym do tej pory wykonawcą będzie hiphopowe trio z Arizony - Injury Reserve

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Piernikowski | Mac DeMarco | OFF Festival | Iggy Pop

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama