Jarocin Festiwal

Reklama

Jarocin Festiwal 2023: Renata Przemyk, Nosowska i Proletaryat wśród ogłoszonych artystów. Ile kosztują bilety?

Poznaliśmy termin i pierwsze gwiazdy kolejnego Jarocin Festiwal. Wśród właśnie ogłoszonych artystów są m.in. Renata Przemyk, Nosowska czy Anieli. Co jeszcze wiemy o przyszłorocznej edycji imprezy?

Poznaliśmy termin i pierwsze gwiazdy kolejnego Jarocin Festiwal. Wśród właśnie ogłoszonych artystów są m.in. Renata Przemyk, Nosowska czy Anieli. Co jeszcze wiemy o przyszłorocznej edycji imprezy?
Brodka była jedną z najbardziej oczekiwanych artystek podczas tegorocznej edycji Jarocin Festiwal /kadr /materiały prasowe

Stali bywalcy Jarocin Festiwalu mogą już zacierać ręce i planować urlopy. Impreza co roku ściągająca tysiące fanów i fanek polskiego rocka, alternatywy i punk rocka odbędzie się w dniach 13-16 lipca. 

Jarocin Festiwal startuje z sezonem ogłoszeń. Nadchodząca edycja festiwalu to trzy dni z czołówką polskiej muzyki gitarowej i wydarzeniami specjalnymi. Całość tradycyjnie już poprzedzi konkurs dla debiutantów - Jarocińskie Rytmy Młodych (13 lipca). Pierwsze wieści z kultowego festiwalu z pewnością przypadną do gustu miłośnikom mocnego grania z całej Polski. 

Reklama

Wydarzenie słynie z legendarnej atmosfery i gatunkowego line-upu. Renata Przemyk, Nosowska, Closterkeller, Proletaryat, The Bullseyes, WaluśKraksaKryzys i Anieli to pierwsi artyści, którzy zagrają na boiskach przy ul. Maratońskiej. 

Jarocin Festiwal 2023: Kto wystąpi? Jakie są ceny biletów?

Na przyszłorocznym Jarocin Festiwal zagra m.in. świętująca niedawno 30-lecie pracy artystycznej niepokorna Renata Przemyk. Rockowe brzmienie, poruszające teksty, elementy etniczne, a także biały śpiew, a to wszystko okraszone dużą dozą ironii i dystansu. Wokalistka ma na koncie kilkanaście albumów solowych. Kolejnym mocnym żeńskim punktem line-upu jest Katarzyna Nosowska, która musi wynajmować sporych rozmiarów magazyn, by pomieścić wszystkie statuetki i dyplomy dla najlepszej wokalistki i autorki tekstów. Chętnie eksploruje też sfery spoza świata muzycznego, w tym bardzo aktywnie działa na Instagramie i pisze książki. 

Do pogo porwie legenda polskiej sceny rockowej - grupa Proletaryat. Zespół od początku porusza się w estetyce crossover, łącząc punk, hardcore i metal. Charakterystyczne brzmienie z mocnymi, zaangażowanymi tekstami sprawia, że fascynacja zespołem od lat nie ustaje. Premiera nowego albumu jest zaplanowana na wiosnę 2023 roku. W Jarocinie zagra też czołowy przedstawiciel nurtu tzw. klimatycznego rocka, czyli Closterkeller z Anją Orthodox na czele. Od czasów debiutu muzyka grupy przeszła ewolucję od zimnofalowych brzmień, przez flirt z ciężkim metalem, aż do psychodelicznego, nieco zakręconego pop-rocka. A cała ta muzyczna budowla dumnie stoi na potężnym, gotyckim fundamencie. 

WaluśKraksaKryzys to gitarowe objawienie 2019 roku i laureat Jarocińskich Rytmów Młodych z 2020 roku. Jego muzyka jest mieszanką nośnych riffów, elektroniki i słodko-gorzkich obserwacji związanych z codziennością (rówieśników) Walusia. Artysta sam o sobie mówi, że jest prostym w obsłudze chłopakiem, a pytany o teksty bezradnie rozkłada ręce i ze śmiechem odpowiada: "Są tak dosłowne, że nie wiem, co jeszcze mógłbym powiedzieć... Moja muzyka to poezja śpiewana na petardzie". 

The Bullseyes, laureat Jarocińskich Rytmów Młodych z 2022 roku, podczas festiwalu zaprezentuje rockowy, multimedialny show. Twórczość duetu docenili dziennikarze muzyczni, a Jarek Szubrycht z "Gazety Wyborczej" podkreślił, że The Bullseyes to obecnie jedyny polski zespół parający się klasycznie pojmowanym rockiem. W Jarocinie zagra też debiutujący w 2022 roku duet Anieli. Grupę tworzą muzycy, których piosenki od lat śpiewa cała Polska. Wokalistka Joanna Prykowska to niezwykły głos Firebirds. Z kolei Paweł Krawczyk napisał muzykę na większość płyt zespołu Hey. Jako Anieli otwierają nowy rozdział swoich muzycznych życiorysów. 

Organizatorem festiwalu jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Współorganizatorem wydarzenia jest Muzeum Regionalne w Jarocinie, a mecenasem Gmina Jarocin. Partnerzy festiwalu to: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin oraz Spichlerz Polskiego Rocka. 

Bilety na festiwal są już dostępne. Bilet na pole namiotowe kosztuje 99 złotych, a karnet 3-dniowy - 239 złotych. Ceny obowiązują do końca maja 2023 roku lub też do wyczerpania puli. Dzieci do szóstego roku życia uczestniczą w wydarzeniu bezpłatnie. Wiek powinien zostać potwierdzony dokumentem tożsamości dziecka przy wejściu na teren imprezy. Organizatorzy zachęcają do zapoznania się z regulaminem wydarzenia.

Czytaj też:

WaluśKraksaKryzys: kod do szczęśliwego życia [WYWIAD]

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Jarocin Festiwal 2023

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama