FEST Festival

Reklama

Fest Festival 2023: The Chemical Brothers pierwszym headlinerem imprezy [DATA, MIEJSCE, BILETY]

9-13 sierpnia 2023 r. w Parku Śląskim w Chorzowie odbędzie się czwarta edycja Fest Festival, który wyrasta nie tylko na coraz mocniejszy punkt na festiwalowej mapie Polski. Poznaliśmy pierwszą gwiazdę przyszłorocznej imprezy. Kto pojawi się na święcie muzyki?

9-13 sierpnia 2023 r. w Parku Śląskim w Chorzowie odbędzie się czwarta edycja Fest Festival, który wyrasta nie tylko na coraz mocniejszy punkt na festiwalowej mapie Polski. Poznaliśmy pierwszą gwiazdę przyszłorocznej imprezy. Kto pojawi się na święcie muzyki?
Tak bawiła się publiczność podczas Fest Festival 2022 /Ewelina Eris Wójcik /INTERIA.PL

Tegoroczna edycja Fest Festivalu odniosła wielki sukces - oficjalnie wzięło w niej udział blisko 50 tys. spragnionych muzyki fanów. W Parku Śląskim na 10 scenach głównych i strefach dodatkowych pojawiło się ok. 200 wykonawców. Wśród gwiazd znaleźli się m.in. The Chainsmokers, James Arthur, Stromae, Woodkid, Yung Lean, Nothing But Thieves, Jungle i Caribou, a rodzimą scenę reprezentowali m.in. Beata Kozidrak i Bajm, sanah, Julia Wieniawa, Kizo, Smolasty, Young Leosia, Margaret czy projekt Jimek i goście.

Reklama

Festiwal zdobył nominacje do takich nagród, jak m.in. European Festival Awards czy UK Festival Awards.

Fest Festival 2023: Znamy pierwsze gwiazdy!

Teraz organizatorzy ujawnili pierwsze gwiazdy. Kto zaprezentuje się w Parku Śląskim?

Headlinerem został brytyjski duet The Chemical Brothers (posłuchaj!), który cieszy się statusem legendy muzyki elektronicznej. Początkowo nagrywali pod szyldem The Dust Brothers w hołdzie dla amerykańskiego duetu o tej samej nazwie, co jednak nie przyjęło się z aprobatą, więc artyści zmienili nazwę na The Chemical Brothers.

W dorobku mają współpracę z m.in.: The Prodigy, Mobym i Underworld, ich nagrania trafiały na ścieżki dźwiękowe do filmów "Efekt motyla", "Hakerzy" czy "Vanilla Sky". Ed Simons i Tom Rowlands zaprezentują się w Chorzowie 12 sierpnia 2023 roku.

W ciągu ostatnich dwudziestu lat duet przedefiniował koncepcję muzyki elektronicznej granej na żywo. Ich koncertowe oblicze ewoluowało od skromnych początków w wilgotnych klubach Londynu do jednego z najbardziej oczekiwanych festiwalowych show na świecie. Przez cały czas oddani są tej samej, podstawowej idei, że występ powinien tworzyć własną transcendentną przestrzeń audio-wizualną, w której widzowie mogą się zatracić na 90 minut.

Dotychczasowy dorobek zamyka płyta "No Geography" z 2019 r. Duet wielokrotnie miał okazję prezentować się przed polską publicznością - w tym roku mieli być jedną z gwiazd Open'era w Gdyni, lecz występ odwołali w ostatniej chwili z powodu koronawirusa u jednego z muzyków.

Pod pseudonimem Yungblud kryje się angielski wokalista, multiinstrumentalista, autor tekstów i aktor. Dominic Richard Harrison w swojej twórczości łączy alternatywny rock z elementami hip hopu oraz poetyckimi tekstami. Utwór "Falling Skies" nagrany w duecie z Charlotte Lawrence pojawił się w kultowym serialu Netflixa "13 powodów". Pod koniec 2020 r. Yungblud wydał drugi album "Weird!", który dotarł do szczytu brytyjskiej listy przebojów.

Two Feet to amerykański wokalista, autor tekstów i producent (prawdziwe nazwisko Zachary William "Bill" Dess). W maju tego roku wypuścił czwarty album "Shape & Form".

070 Shake, a dokładnie kryjąca się pod tym pseudonimem Danielle Balbuena, to amerykańska raperka, piosenkarka oraz autorka tekstów. Oprócz kariery solowej jest członkinią kolektywu muzycznego 070, z którym wydała mixtape "The 070 Project: Chapter 1" (2016). Solo zadebiutowała EP-ką "Glitter" (2018). Wówczas zwróciła na siebie uwagę świata współpracą z Kanyem Westem. W dorobku ma dwie duże płty: "Modus Vivendi" (2020) oraz "You Can't Kill Me" (2022).

W Parku Śląskim zaprezentują się także jeden z najpopularniejszych polskich raperów i producentów Gibbs (Mateusz Przybylski), raper OKI (Oskar Kamiński), Piotr "Rubens" Rubik (muzyk zespołu Darii Zawiałow i współtwórca przebojów Mroza zadebiutował na własny rachunek płytą "Piosenki, których nikt nie chciał"), holenderski producent muzyki elektronicznej Oliver Heldens i brytyjski duet The Stickmen Project.

Bilety na Fest Festival 2023

Do sprzedaży trafiły już wejściówki na przyszłoroczną edycję. Karnety 4-dniowe Early Bird dostępne są w cenie 599 zł. Z kolei karnety weekendowe Early Bird można kupić za 419 zł.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Chemical Brothers | Fest Festival | Yungblud | Oki | Gibbs
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy