Eurowizja Junior 2023

Reklama

Eurowizja Junior 2023: Kto reprezentuje Polskę? Maja Krzyżewska wygraną!

Poznaliśmy reprezentanta Polski na tegoroczną Eurowizję Junior, która odbędzie się we Francji. Do rywalizacji stanęła piątka młodych wokalistów, a wygranym została Maja Krzyżewska.

Poznaliśmy reprezentanta Polski na tegoroczną Eurowizję Junior, która odbędzie się we Francji. Do rywalizacji stanęła piątka młodych wokalistów, a wygranym została Maja Krzyżewska.
Eurowizja Junior 2023: Maja Krzyżewska reprezentantką Polski! /TVP /TVP

W finałowym odcinku programu "Szana na sukces. Eurowizja Junior 2023" wzięła udział piątka młodych wykonawców: Daria Malicka, Leon Olek, Gracjana Górka, Filip Robak i Maja Krzyżewska. Do takiej sytuacji dojdzie po raz pierwszy w historii polskich preselekcji do tego konkursu, ponieważ w dwóch odcinkach eliminacji przyznano złote bilety (zdobyły je Daria Malicka i Gracjana Górka). Dodajmy, że komplet finalistów pojawił się w ostatniej, szóstej edycji "The Voice Kids".

Finał poprowadził Aleksander Sikora. W roli gości specjalnych pojawili się: reprezentantka Polski na "dorosłą" Eurowizję 2023 BlankaLaura Bączkiewicz (uczestniczka Eurowizji Junior 2022) oraz Marek Sierocki, prowadzący "Szansy na sukces", komentator Eurowizji.

Reklama

W pierwszym etapie każdy wokalista zaśpiewał piosenkę, którą wylosował. Jako pierwsza wystąpiła 10-letnia Gracjana Górka, która zaśpiewała "Flowers" Miley Cyrus. Jako kolejny zaprezentował się trzy lata starszy Leon Olek z piosenką "Dance Monkey" Tones and I. Z numerem trzy w programie wystąpiła Daria Malicka, której przypadła piosenka "Snap" śpiewanej w oryginale przez Rosa Linn. Następny uczestnik to Filip Robak, któremu prowadzący wylosował utwór "As It Was" Harry'ego Stylesa. Jako ostatnia zaśpiewała Maja Krzyżewska - przed jury i publicznością zaprezentowała piosenkę Eda Sheerana "Photograph".

Wygrani byli wybierani na podstawie głosowania SMS i opinii jury w składzie: Daria Barycka (dyrektor Agencji Kreacji Rozrywki i Oprawy TVP), Konrad Smuga (Art Director Junior Eurovision Song Contest i przewodniczący jury), Grzegorz Urban (kierownik muzyczny "Szansy na sukces"). Do drugiego etapu finału awansowali Leon Olek i Maja Krzyżewska. 

Drugi etap to wykonanie piosenki specjalnie napisanej na Eurowizję Junior 2023. Młodzi wokaliści zaśpiewali utwór "I just need a friend" (posłuchaj!), stworzony przez Patryka Kumóra, Dominika Buczkowskiego-Wojtaszka i Carlę Fernandes.  

Przed ogłoszeniem wyników swoją piosenkę "To the moon" przypomniała zeszłoroczna reprezentantka Polski Laura Bączkiewicz. O tym, kto będzie reprezentował Polskę w Nicei decydowali już tylko widzowie w głosowaniu SMS. Tegorocznym reprezentantem Polski na Eurowizję Junior 2023 została Maja Krzyżewska. 

Eurowizja Junior 2023: Maja Krzyżewska - kim jest?

13-letnia uczennica szóstej klasy i jak sama mówi "mieszka na końcu świata", a dokładnie w okolicach Suwałk - w Szeszupce. Chodzi do niewielkiej szkoły podstawowej w Jeleniewie. Gdy miała 4 lata, mama zapisała ją do zespołu muzycznego, gdzie odkryła swoją pasję. Zaczęła się uczyć gry na pianinie (w domu poprzez lekcje online). Uwielbia ćwiczyć na szarfie akrobatycznej, kocha nowe wyzwania oraz bardzo lubi wszystko co związane z adrenaliną. Bardzo miło także spędza czas z 6-letnim bratem Oliwierem oraz 4-letnią siostrą Lilą. W szóstej edycji "The Voice Kids" dotarła do etapu bitew.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Eurowizja Junior 2023
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy