Reklama

Eurowizja Junior 2022

Reklama

Eurowizja Junior 2022: znamy reprezentanta Polski. Kim jest Laura Bączkiewicz?

Laura Bączkiewicz wygrała program "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022". Tym samym została reprezentantką Polski na międzynarodowym konkursie.

Laura Bączkiewicz wygrała program "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022". Tym samym została reprezentantką Polski na międzynarodowym konkursie.
Laura Bączkiewicz pojedzie na Eurowizję Junior 2022 /Gałązka /AKPA

W finale programu wzięła udział czwórka młodych wokalistów, która została wyłoniona w poprzednich etapach: Natalia Smaś, Aleksander Maląg, Ida Wargskog oraz Laura Bączkiewicz, która jako pierwsza w historii "Szansy na Sukces. Eurowizja Junior 2022" do finału dostała się dzięki Złotemu Biletowi.

Niedzielny program składał się z dwóch części. W pierwszym etapie wokaliści zaśpiewali piosenki, zgodne tematycznie z odcinkiem, w którym wystąpili. O tym, kto przejdzie do dogrywki, zdecydowali widzowie w głosowaniu SMS oraz jury. Uczestnicy zaśpiewali kolejno: "Rain On Me" Ariany Grande i Lady Gagi"Somebody" Sary James"Arcade" Duncana Laurence'a oraz "Hold my hand" Lady Gagi.

Reklama

W ścisłym finale znaleźli się Laura oraz Olek, którzy zaprezentowali utwory przygotowane specjalnie na konkurs. Reprezentantką Polski na Eurowizję Junior 2022 została Laura Bączkiewicz z piosenką "To the moon" / "Lot na księżyc" (zobacz!). 

Eurowizja Junior 2022: Kim jest Laura Bączkiewicz?

11-letnia Laura Bączkiewicz mieszka w Koninie. Na co dzień uczy się śpiewu w Studiu Piosenki Estradowej Hit. Oprócz muzyki interesuje się również dubbingiem, podkładając głos bohaterom bajek.

Szerszej publiczności dała się poznać w piątej edycji "The Voice Kids". Podczas przesłuchań Bączkiewicz przed trenerami wykonała utwór "Dancing Queen" Abby i odwróciła trzy fotele. Następnie trenerzy rozpoczęli targowanie się o uczestniczkę. Dawid Kwiatkowski, aby przekonać 10-latkę, zademonstrował swoje umiejętności akrobatyczne i zrobił gwiazdę. I to być może ostatecznie przesądziło, gdyż Laura trafiła do drużyny Kwiatkowskiego.

Na etapie Bitew wykonała utwór "Dobrze jest, jak jest" i znalazła się w gronie dziewięciu finalistów. W finale można było usłyszeć ją w piosence "Conga"

Eurowizja Junior 2022 - gdzie i kiedy odbędzie się konkurs?

W tym roku Konkurs Piosenki Eurowizji Junior odbędzie się 11 grudnia w Erywaniu, stolicy Armenii. W zeszłym roku w Paryżu triumfowała Malena z utworem "Qami Qami", która wyprzedziła Sarę James z Polski ("Somebody"). Do tej pory Polska dwukrotnie wygrała konkurs - Roksana Węgiel w 2018 r. ("Anyone I Want to Be") i Viki Gabor w 2019 r. ("Superhero").

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Eurowizja Junior 2022 | Laura Bączkiewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy