Reklama

Eurowizja Junior 2022

Reklama

Eurowizja Junior 2022: Laura Bączkiewicz reprezentantką Polski. "Ustawka to jest"

Laura Bączkiewicz została reprezentantką Polski i pojedzie na tegoroczną Eurowizję Junior. W sieci pojawiły się głosy niezadowolenia, zwłaszcza ze względu na niezrozumiałe zasady preselekcji.

Laura Bączkiewicz została reprezentantką Polski i pojedzie na tegoroczną Eurowizję Junior. W sieci pojawiły się głosy niezadowolenia, zwłaszcza ze względu na niezrozumiałe zasady preselekcji.
Laura Bączkiewicz będzie reprezentować Polskę podczas Eurowizji 2022 /Gałązka /AKPA

W tym roku Konkurs Piosenki Eurowizji Junior odbędzie się 11 grudnia w Erywaniu, stolicy Armenii. W zeszłym roku w Paryżu triumfowała Malena z utworem "Qami Qami", która wyprzedziła Sarę James z Polski ("Somebody"). Do tej pory Polska dwukrotnie wygrała konkurs - Roksana Węgiel w 2018 r. ("Anyone I Want to Be") i Viki Gabor w 2019 r. ("Superhero").

O tym kto będzie reprezentować, mieli zadecydować widzowie oraz jurorzy programu "Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2022". W finale programu wzięła udział czwórka młodych wokalistów, która została wyłoniona w poprzednich etapach: Natalia Smaś, Aleksander Maląg, Ida Wargskog oraz Laura Bączkiewicz, która jako pierwsza w historii programu do finału dostała się dzięki Złotemu Biletowi.

Reklama

W ścisłym finale znaleźli się Laura oraz Olek, którzy zaprezentowali utwory przygotowane specjalnie na konkurs. Reprezentantką Polski na Eurowizję Junior 2022 została Laura Bączkiewicz z piosenką "To the moon" / "Lot na księżyc" (zobacz!). O wygranej przesądził wynik głosowania SMS-owego oraz jurorzy (Viki Gabor, Rafał Brzozowski i Marek Sierocki).

W sieci pojawiło się jednak sporo negatywnych komentarzy. Wielu widzów uważa, że to Aleksander powinien wygrać.

"Bez obrazy, ale powinien wygrać chłopiec", "Powtarzamy ten sam styl. Ten chłopiec to bomba. Wspaniały, super zachowanie na scenie, radzi sobie w każdym przypadku", "W tym roku Eurowizji nie wygramy", "Ustawka to jest, przecież jej głos niczym się nie wyróżnia" - czytamy w social mediach.

Telewizji Polskiej obrywa się także za zasady konkursu i głosowania. Wielu z oglądających finał dziwi się, że nie każdy z uczestników mógł zaprezentować piosenkę przygotowaną na Eurowizję.

"Uważam, że dziwny ten konkurs. Pozostali uczestnicy nie mieli szansy zaprezentować utworów, które dla nich przygotowano. Ciekawi mnie jak wygląda to w innych Państwach", "Gorszego głosowania świat na oczy nie widział", "Najgorszy finał 'Szansy na Sukces' w historii. Gratulacje TVP! Chciałam i dalej chce usłyszeć piosenkę Natalii", "Ale uwaliliście Natalię i Idę" - piszą internauci.

Eurowizja Junior 2022: Kim jest Laura Bączkiewicz?

11-letnia Laura Bączkiewicz mieszka w Koninie. Na co dzień uczy się śpiewu w Studiu Piosenki Estradowej Hit. Oprócz muzyki interesuje się również dubbingiem, podkładając głos bohaterom bajek.

Szerszej publiczności dała się poznać w piątej edycji "The Voice Kids". Podczas przesłuchań Bączkiewicz przed trenerami wykonała utwór "Dancing Queen" Abby i odwróciła trzy fotele. Następnie trenerzy rozpoczęli targowanie się o uczestniczkę. Dawid Kwiatkowski, aby przekonać 10-latkę, zademonstrował swoje umiejętności akrobatyczne i zrobił gwiazdę. I to być może ostatecznie przesądziło, gdyż Laura trafiła do drużyny Kwiatkowskiego.

Na etapie Bitew wykonała utwór "Dobrze jest, jak jest" i znalazła się w gronie dziewięciu finalistów. W finale można było usłyszeć ją w piosence "Conga"

Czytaj także:

Eurowizja Junior 2022: Laura Bączkiewicz reprezentantką Polski!

Pomoże Sarze James zrobić karierę w USA? Simon Cowell zabrał głos!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy